Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie zwieszenie? + Sprężyny


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kąd kupiłem moją B6 - siedzi jakoś nisko ,u mechanika okazało się że ma poprostu "niższe" sprężyny, obniżona.

Moje pytanie, czy jest jakiś sposób aby dowiedziec się jakie mam zawieszenie ? Wiem że są 1BA 1BE ale jestem zielony w tym temacie i zupełnie nie wiem jakie mam.

Oraz kolejne pytanie, przy zakupie nowych sprężyn, chcę kupić zwykłe standardowe jakie były fabrycznie założone - Co powinienem wiedzieć przy zakupie ? Jakieś specjalne dane,specyfikacja spreżyn? Czy poprostu wszsytkie standardowe były takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest watek na forum o "rozkminianiu zawieszenia". Jaki masz zawias jest we wlepce lub ksiązce -> jeden z kodów mówi o rodzaju zawieszenia. Ponadto sprężyny mają kategorie wagowe i trzeba je dobrać do posiadanego silnika (kolorowe kreski na sprężynach). Nie jestem pewien, czy przypadkiem w Q sprężyny na tył nie są inne niż w FWD i wydaje mi się, że te z FWD nie pasują do Q, ale odwrotnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie kolory kresek masz na sprężynach to będzie można określić co tam masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, greg2505 napisał:

Zobacz jakie kolory kresek masz na sprężynach to będzie można określić co tam masz

Żeby to było takie proste :D Jest tak nisko że ciężko coś dojrzeć z zewnątrz, a nie mam opcji żeby na kanał wjechać.

Ale spróbuje coś wykombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu na skręconych możesz zerknać , z tyłu koło zdejmij , albo podjedź gdzieś do mechaniora niech ci podniesie auto , albo na stację diagnostyczną

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...