Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewanie lusterek


Butless

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Audimaniacy

Problem z grzeniem lusterek.

Najpierw jakiś ancymon włożył wkładki bez maty grzewczej. Więc kupiłem podgrzewane przewód podłaczyłem lecz dalej nie grzeją.

Na przełączniku ustawione grzanie i włączony przyciśk ogrzewania tylnej szyby. 

Postanowiłem sprawdzić napięcie w przewodzie od lusterek. 

- Gdy lusterko wypięte daje 8-12V

- podpinam lusterko i znika jest 0v.

Macie pomysł wtf? Czyżby bezpiecznik był nadpalony i jak wyczuwa opór to nie daję prądu?

Help! Dzięki!

Ps. Zdjęcie ukazujące long codding kanału 42

IMG_3218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem ten bit odznaczyć ?

Tak właśnie zrobiłem i dalej prąd ginie...

Może pytanie głupie, ale ktoś mi powie czy bezpieczniki znajdują się tylko na podszybiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butless napisał:

Powinienem ten bit odznaczyć ?

Witam. Tak. Maty grzewcze są? Bezpieczniki sa jeszcze w kabinie prawa i lewa strona pulpitu o raz w bagażniku po prawej stronie. Teraz musisz zaznaczyć bit odpowiedzialny za podgrzewane lusterka. W module 52 zrób to samo.

Edytowane przez kkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kkt napisał:

Witam. Tak. Maty grzewcze są? Bezpieczniki sa jeszcze w kabinie prawa i lewa strona pulpitu o raz w bagażniku po prawej stronie. Teraz musisz zaznaczyć bit odpowiedzialny za podgrzewane lusterka. W module 52 zrób to samo.

Witam,

Tak wkładki z matami grzewczymi.

Sprawdzę bezpieczniki , czy posiadasz może rozpiskę który bezpiecznik za co odpowiedzialny? Rozumiem , że bezpieczniki widoczne będą po otwarciu pokrywy koło kierownicy i od strony schowka pasażera.

Mam problem z tym bitem odpowiedzialnym za podgrzewanie bo nie widziałem go. 

Tak wiem moduł 42 i 52. Drzwi lewe i prawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kkt napisał:

Dzięki za zestawienie bezpieczników.

 Z tego co widzę niema bezpiecznika odpowiedzialnego za ogrzewanie lusterek, jeśli to jest połączone razem z ogrzewaniem tylnej szyby to u mnie bezpiecznik odpada.

Ponieważ tylna szyba grzeje jak zła. Problemem jest ginące napięcie po podłączeniu wkładu lusterek.

Sprawdzę , czy na pewno zaktualizowało się kodowanie i zapisał się bit 0.

Chyba , że jest jeszcze jakiś inny pomysł aby sprawdzić co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale masz sprawne wkłady lusterek? Tzn maty nie są przepalone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłeś bit odpowiedzialny za podgrzewane lusterko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zabiello napisał:

Może głupie pytanie ale masz sprawne wkłady lusterek? Tzn maty nie są przepalone?

3 tygodnie temu kupowałem 2 nowe wkłady l+p. Da się sprawdzić kiedy maty przepalone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kkt napisał:

Zaznaczyłeś bit odpowiedzialny za podgrzewane lusterko?

Właśnie dobre pytanie. Bo takiego bitu nie zaznaczałem. W module 42 i 52 nie znalazłem. Masz może wiedzę gdzie on jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego że Bit 0 w Byte 4 ma być ODZNACZONY (ma być pusty kwadrat bez ptaszka). Jeśli Ci się nie pokazują Bit w Byte 4 to zmień w binary, tzn jak masz ...0001 to ostatnia liczba jest odpowiedzialna za bit 0, czyli podgrzewania lusterek, z 1 zmień na 0. (Bit w binary liczysz od końca i łącznie z 0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś jest

Jezeli włączasz podgrzewanie lusterek przyciskiem od tylnej szyby to temp. zewnętrzna musi być max + 5 stopni C. Powyzej tej temp. ogrzewanie sie nie wlaczy. Jest o tym na forum.

Edytowane przez kkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...