Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana głośników w drzwiach


andre44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

posiadam subwoofer nokia w moin avancie a tylne głośniki odmówiły posłuszeństwa. Z tego co wiem tylne głośniki są aktywne ze wzmacniaczem od suba czy mogę je zmienić na dowolne (zachowując wymiary montażowe) czy muszę szukać jakiś "specjalnych"?

Gdzieś czytalem że wzmacniacz ma rezystancję 2*3 Ohm a większość głośników jest 4 Ohm. 

Z góry dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 4 Ohm z tyłu i normalnie grają, tylko radio troszkę za słabe jest i przy głośniejszej muzyce zaczynają charczeć. 

Wymieniałem na to : https://allegro.pl/oferta/kenwood-glosniki-audi-a4-b5-avant-przod-i-tyl-nowe-7251026064 

Jedyne co zostało to suba wymienić, bo ogólnie to grają ładnie (przy ustawieniu 40% przód 60% tył gra czysto przy nawet głośniej muzyce) ale bassu zbytnio nie słychać bo ori sub pierdzi niemożliwie.. Myślałem że ładnie gra, ale przesiadając się do B6 to jest jednak przepaść :D Nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał głośniki na coś aftermarketowego bo gra lepiej jak u brata w C6.

 

Jakbyś decydował się na te głośniki z linka, od razu uprzedzę, że śruby montażowe, które dołączają trzeba skrócić o połowę.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak głębokość montażowa? Nie wadzi o szybę? (chodzi o przednie bo jak kupie zestaw to wymienie hurtem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje p&p bez rzeźby, jedynie co to te śruby które dołączają trzeba o połowę skrócić, i jak masz wiertło, to te śmieszne dystanse razem z otworami w boczkach też przewierć (minimalnie zwiększ oryginalną średnicę) bo te wkręty co są w zestawie są trochę przygrube i te dystanse mi prawie pękły przy przykręcaniu, najłatwiej najpierw przykręcić dystans do głośnika, potem do boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba się na te głośniki zdecyduję bo wygląda na to że warto? 

Dzięki za rady co do montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak je brałem to był strzał kulą w płot, bo nie było żadnych opinii o głośnikach a na żadnym forum nikt ich nie znał. Okazało się że grają dobrze, pewnie zasługa firmy, ale za to te dystanse są godne pożałowania. W porównaniu z oryginalnym głośnikiem to tam żadnej izolacji pomiędzy boczkiem a głośnikiem nie ma (prawie 1 cm szpary). Poszukaj sobie w zestawie takiej pianki o szerokości 1 cm i grubości 0.5 cm żeby na obręcz przykleić to będzie bardziej szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...