Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamykaniem auta


max222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Podczas zamykania z pilota brak sygnalizacji kierunkowskazów o zamknięciu przy otwieraniu migną 2 razy.Komunikaty na fisie są prawidłowe o otwarciu  oraz zamknięciu wszystkie lampki w drzwiach i podsufitce reagują prawidłowo.Z tego co wyczytałem jest to niby objaw niezamknięcia któryś drzwi lecz wszystkie są zamknięte i miga dioda.Po zablokowaniu drzwi od środka przyciskiem blokady wszystkie są zamknięte lecz od kierowcy po dwukrotnym pociągnięciu klamki się otwierają.Co może być tego przyczyną dzięki z góry za odp.Po podpięciu pod vaga błąd 01331 Door Control Module Driver Side [j386] 80-00 Single-Wire Operation

Edytowane przez max222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym rozwiązaniem będzie dokupić drugi kluczyk z wkładką zamka drzwi. Tylko wtedy będziesz musiał nosić 2 kluczyki jeden do otwierania drugi do odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie będzie wina wkładki gdyż jak zamknę pilotem będąc na zewnątrz wszystkie drzwi są zamknięte.Przekręcając kluczykiem w zamku tak samo trzymają wszystkie z tym otwarciem to mój taki test będąc w środku zablokowałem drzwi przyciskiem blokady i wszystkie trzymają a od kierowcy można otworzyć.Z opisu mojego błędu wychodzi na to że muszę zdemontować boczek oraz peszel gumowy między drzwiami a karoserią i tam szukać choć to dziwne bo wszystko działa tylko brak potwierdzenia kierunkowskazami przy zamykaniu i możliwością otwarcia drzwi od środka po zablokowaniu 

01331 - Moduł sterowania drzwiami; Strona sterownika (J386): Praca z jednym przewodem

Możliwe objawy

  • Komfort magistrali danych działa w trybie jednoprzewodowym

Możliwe przyczyny

  • Okablowanie / złącza od / do strony sterownika modułu drzwi (J386)
  • Usterka modułu sterującego w CAN Data Bus Comfort

Możliwe rozwiązania

  • Sprawdź wartości pomiarowe bloków (MVB)
  • Sprawdź Okablowanie / złącza od / do strony sterownika drzwiowego (J386)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam blad co ty + jeszcze jeden . Problem z tylnymi lewym drzwiami nie dziala zamek tylko strzela . odpiolem ta gumowa harmonijke miedzy drzwiami a slupkiem z przodu i sie okazalo ze juz ktos tam przelutowal wszystkie kable ,  kable juz kupilem i na dniach bede robil niby kable wszystkie sa polaczone no ale pewnie zimne luty sa . zerknij pierw tam bo tam czesto pekają kable. 

 

I u mnie problem jest taki ze jak zamykam i otwieram z pilota to nie zawsze kierunkowskazy mrugną no i te tylne  drzwi 

20190110_191206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...