Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż i czyszczenie lampy


Kosa64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoimi lampami od Audi A4 B8. Problem polega na tym że mam w środku piasek, kurz i przez to światło jest rozproszone i światła nie świecą najlepiej. Czy ktoś wie co muszę odkręcić po wyjęciu lampy z auta? Chodzi mi o to że nie chcę jej rozkleać tylko jakoś wyczyścic od środka i nie wiem jak się za to zabrać. Czy móglby mi ktoś napisać i pokazać na fotakach co i jak muszę pokolei rozkrecic zeby niczego nie uszkodzić a wyczyścic lampę z tego kurzu i piasku? 

IMG_0998.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rozklejenie.  . Tym bardziej ze lampy są na kleju butylowym. Prosyy zabieg.  Zdejmujesz spinki iystarczy podgrzać i rozdzielić klosz od obudowy i masz dostęp żeby porządnie wyczyścić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy ponownym klejeniu musze dac jakis nowy klej czy ten stary podgrzać i skleić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie raz można sklep na ten sam. Ale dla pewności można usunąć stary i użyć nowego w postaci sznura butylowego . Podgrzać docisnąć  założyć spinki i po sprawie  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mi powiedz jak juz ściągnę ten klosz jakie czesci lampy moge wyczyścić a ktore nie? Bo z tego co czytałem nie wolno jakis elementów w ogole dotykać. Mozesz mnie oświecić co i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosz możesz umyć apc i wypłukać w ipa.  Możesz przetrzeć wszystko poza odblysnikami. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie dotykać błyszczących, chromowanych elementów. Jedynie sprężonym powietrzem przedmuchać i tyle. Też mnie czeka na wiosnę operacja rozklejania moich lamp i przeszczepu klosza na inny bo mam pęknięty przez co lampa paruje i powstały zacieki w środku. Dawce już znalazłem, klosz już pozyskany - rozklejanie jest bajecznie proste wystarczy dobra suszarka i trochę cierpliwości. Teraz polerka z zewnątrz czyszczenie wewnątrz i rozklejanie właściwej lampy celem przeszczepu.

Przy okazji zauważyłem, że te lampy jakoś dziwnie się w środku brudzą przez co xenon zostawia na kloszu taka jakby poświatę - światło się rozprasza. W kloszu od dawcy było to samo, ale po umyciu zniknęło. Ciekawi mnie jak bardzo będzie widoczny efekt po zabiegu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...