Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie ma temperatury 90 stopni


Piekus1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mój problem polega na tym ze samochód nie może osiągnąć pełnej temperatury maksymalnie idzie do drugiej kreski podczas jazdy a jak zwolnie to i spada ,do tego jest problem z klimatyzacja. Z kratek od strony kierowcy idzie ciepło A od pasażera zimno , wymieniany był termostat i jest to samo auto ma 143 km rok 2012 audi a 4 b8 lift z góry za pomoc dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ta temperatura dojdzie do 90 Ale tylko na postoju i trzymając cały czas na 2.5 tyś obrotów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju nigdy nie grzeje się silnika.. chcesz zagrzać silnik przejedź nim 5-6 km. Dlaczego? Bo auto bada się podczas jazdy, bo do jazdy będzie użytkowane, nie do stania w miejscu. To co dzieje się na postoju nigdy nie odwzoruje tego co dzieje się podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś taki przypadek ze to był ten czujnik bo wiesz nie chcę wymieniać bez konca bo mechanik wymieni weźmie kasę i to nie bedzie to ale jedno mnie zastanawia ze nie ma ciepła z klimy z jednej strony A klimatyzacja jedno strefowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kwestia zapowietrzonego układu i do nagrzewnicy nie dochodzi. Czujnik możesz sam wymienić, tyle płynu co Ci ucieknie możesz sobie dolać. Koszta są śmieszne bo chyba ok 80 zł za czujnik z ASO i 15 zł za 5l płynu chłodniczego.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień czujnik i po wymianie zrób trasę ok 20 km. To są układy które same się odpowietrzają, więc po takiej trasie 20 km spokojnie powinno sie już wszystko odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia na początek termostat a nie czujnik

Nagrzej lekko silnik tak żeby wskazówka tylko trochę się podniosła, jeżeli w tym momencie chłodnica jest ciepła to termostat do wymiany bo puszcza za szybko płyn w duży obieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpne sie pod temat, jesli po osiagnieciu 90 stopni stane na postoju na 5 minut z wlaczonym nawiewem(silnik caly czas odpalony) temperatura spada do 70 stopni - winny jest termostat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przejechac tak z 15 - 20 km przy temperaturach 0 stopni

ale np jak zwalniam na autostradzie do 110 - 100 to temperatura tez spada do 85-80, 

przyspieszam znow wzrasta, dziwna sprawa

bełedow nie mam zadnych , sprawdzalem vcds

jakie pomysly Langista?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat na bank w Twoim przypadku. Jak termostat nie zaradzi to wiskoza się chyba przyblokowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo widzę że w B7 też mam ten problem, jaki termostat polecacie pod moje kółka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Langista napisał:

Jak nie chcesz dwa razy kupować to ori.

Ok ale jaki jest ten ori, jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...