Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz


lider57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A moje pytanie brzmi, jak ten gaz ma sie do glowicy w 1.8t aeb ? Slyszalem, ze potrafia pekac z powodu wyzszej temp. w silniku niz jak by jezdzil na benz. Co otym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A moje pytanie brzmi, jak ten gaz ma sie do glowicy w 1.8t aeb ? Slyszalem, ze potrafia pekac z powodu wyzszej temp. w silniku niz jak by jezdzil na benz. Co otym sadzicie ?

Jeżeli masz dobrze zrobioną, sekwencyjna instalację gazu i do tego dobrze zrobioną mapę dla gazu to temperatury nie są wyższe i nie ma się czego obawiać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszke mnie uspokoiles bo mam zamiar kupic juz z gazem BRC (ale niewiem dokladnie jaki model). Gdzie mozna w Wawce sprawdzic czy dobrze jest zalozona instlka i zrobiona mapka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszke mnie uspokoiles bo mam zamiar kupic juz z gazem BRC (ale niewiem dokladnie jaki model). Gdzie mozna w Wawce sprawdzic czy dobrze jest zalozona instlka i zrobiona mapka ?

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamontowałem STAG'a 300 do silnika 1,8T spalanie po mieście 12,5l nie zauważyłem znaczącej utraty mocy a na tej instalacji jeżdżę ponad 3 miesiące. Ale pojawiła się pewna przypadłość. A mianowicie na biegach 2, 3, 4, 5 jeżeli obroty spadną poniżej 1200obr/min automatycznie przełącza się na benzynę (przy pełnym baku gazu). Niestety nie sprawdziłem czy w górnym zakresie obrotów (dla mnie to 6000obr/min) zrobi mi taki sam numer - kręciłem go do około 5000obr/min i zachowywał się normalnie (nie przełączył się). Tydzień temu wymieniłem w nim świece i niestety nie sprawdziłem czy aby przypadkiem są dobrze dokręcone. Muszę nadmienić że na nowych świecach przejechałem tydzień i ta ciekawostka pojawiła się dopiero teraz. Co to może być?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gazownika, facet stwierdził, że jest to wina czujnika ciśnienia gazu. W związku z powyższym wymienił ten element. Ale znowu powstało małe ale, faktem jest że miałem zaledwie 8 litrów gazu w zbiorniku, i jadąc sobie spokojnie znowu się przełączył ( już po wymianie czujnika), więc się zatankowałem i jeszcze na razie jeździ dobrze. Nie nadmieniłem że gdy następuje przełączenie na benzynę kontrolka oznajmia sygnałem dźwiękowym o błędzie sterownika a nie o skończeniu się gazu.

I co to jest problem z komputerem czy faktycznie z czujnikiem ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącza na benzynę, ponieważ spada ciśnienie gazu na wtryskiwaczach. Może się to zdarzać przy pełnym obciążeniu na gazie (max otwarciu wtrysków), gdy w butli jest mało gazu, lub przy normalnej jeździe, gdy skończy się gaz. W każdym innym przypadku konieczna jest wizyta w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z temaciku -mam pytanko czy na duzym fisie pokazuje spalanie średnie paliwa-gazu czy to działa :gwizdanie:jak autko jedzie na gazie i czy nie ma przekłamań co do spalania średniego?

Tak sie pytam bo zamierzam przesiąść sie z TRAKTORKA na coś żwaszego :decayed: poczytałem ze w mieście 1,8T na sekwensie nie powinno wziąść wiecej niż 15L. przy normalnej jeżdzie :evil:

zgadzacie sie z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbibi, też tak zrobiłem, dokładniej z afna przesiadłem się na aeb i nie żałuje decyzji, maksymalne spalanie na lpg miałem 16l ale to już przy porządnym butowaniu, poniżej 11 jest nie do zejścia 12-13 średnia. Mam BRC sequent 24 który też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na duzym fisie pokazuje spalanie średnie paliwa-gazu

Fis wyświetla spalanie benzyny, czerpie dane z wtryskiwaczy. Pod wtryski LPG nie da się podłączyć.

poczytałem ze w mieście 1,8T na sekwensie nie powinno wziąść wiecej niż 15L. przy normalnej jeżdzie :evil:

zgadzacie sie z tym?

Zgadza się. Przy pałowaniu dojdziesz do 20/100. Tzn. na sekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda :good: 15 litrów w mieście to już trzeba dobrze jechac, u mnie spalanie waha się między 13 a 17, a jak ktoś mówi 10 to, albo zazdościc albo niewierzyc :cool1:

10 w miescie ciezko jest osiagnac, jednak na trasie zszedlem do 8l ale to byla jazda emeryta, nigdzie mi sie nie spieszylo i kulalem sie na piatym biegu 100km/h pusta droga prawie bez wyprzedzania, w miescie srednio 12,5 do 14l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 w miescie ciezko jest osiagnac, jednak na trasie zszedlem do 8l ale to byla jazda emeryta, nigdzie mi sie nie spieszylo i kulalem sie na piatym biegu 100km/h pusta droga prawie bez wyprzedzania, w miescie srednio 12,5 do 14l

mi tak nigdy się nie udało :gwizdanie: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam u siebie sekwencje od ponad roku i jak na razie to na trasie udało mi się zejść do 8,4 l ale jazda spacerowa,po mieście połyka 12,5 l średnio, a jak troszkę mocniej pedał wciskałem to max mi wyszło 15,6 a w zimie to różnie bywa ale jest faktycznie tak jak koledzy wcześniej pisali w granicach 16-17l i żadne ustawienia mi nie pomogły żeby zejść niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet na trasie nie udało się zejść poniżej 10 litrów, najmniej przy prędkościach do 120 km/h spaliła mi 10,2 ale pewnie dlatego, że mam quattro. W mieście około 12 litrów przy normalnej jeździe...Jak się butuje to 14,5-15 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...