Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda na tablicach - kopiach z Allegro


rafalpe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie niech mi ktoś obeznany powie jak to jest?
Tablice rejestracyjne z Allegro/olx - aluminiowe, odblaskowe, napis wypukły, naklejona imitacja hologramu. Numery oczywiście zgodne z moimi oryginalnymi. Czcionka niemiecka i to jest jedyna wizualna różnica między polską tablicą :)

Można na takich jeździć? Oczywiście oryginały wożę w bagażniku.
Co ewentualnie grozi jak trafi się jakiś nadgorliwy pan policjant?

Edytowane przez rafalpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałszujesz tablice rejestracyjną i pytasz czy można na takich jeździć?

 

Nadgorliwy? 500zł za niedopuszczenie pojazdu do ruchu, zabranie dowodu, może sąd i laweta. Loteria. Tylko po co jeździć na kopiach skoro masz identyczne oryginały. Tą czcionką zwrócisz na siebie taką uwagę, że pierwszy patrol Cię zatrzyma i będziesz musiał tablice przekładać pod groźbą zabrania dowodu. 

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak ostro jak Jawor napisał, ale będę się czepiać o wzór tablic, tak jak w przypadku kupionych amerykańskich na początku. O ile ktoś miał oryginał przy sobie to kazali zakładać, jak nie miał to albo ktoś miał dowieźć albo zabierali dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeczytaj co napisałem. O ile masz to co trzeba zamienić na miejscu przy sobie to skończy się na upomnieniu. Jak nie to albo ktoś Ci to dowozi albo dowód zabierają, bo poruszasz się samochodem nie w pełni przygotowanym do ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą chcieli to i tak się do czegoś doczepią, bo zawsze może coś wymyślić, na upartego może uznać że ma wrażenie że jesteś poszukiwany i cię zwinie, więc jaki sens zakładania innych tylko jak rozumiem dla innej czcionki. Trafisz na innego to najwyżej każe ci przełożyć, a jeszcze inny machnie ręką i powie jedź, wszystko zależy kogo spotkasz na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak homologacji na tablicach podchodzi pod niespełniania warunków jeżdżenia po drogach, a więc od 0zł do 500zł. Jak będzie upierdliwy wlepi Ci 500 i tyle. Ja kiedyś w sprawnym aucie, za brak przeglądu od tygodnia dostałem 500, przetrzepali mi auto i straszyli dołkiem 24h. Zmądrzeli jak zauważyli, że mam włączone nagrywanie w telefonie. Sprawa do sądu i skończyło się na stówce od sądu. Od myśleli, że na jelenia trafili :) Więc jak trafisz na cymbała, to Cię nawet zwiną na komisariat do wyjaśnienia sprawy, np by ustalić, po cholerę wozisz oryginały w bagażniku, a na aucie nie i dwa, czy te oryginały, to są na pewno oryginały, a nie lepsze podróbki? A może paliwo kradniesz i tablice nie Twoje? A może auto kradzione? Nie trudno o takie teorie

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mogą to podpiąć pod podrabianie tablic, co prawdopodobnie skończy się w sądzie. A skoro autor chce paragrafy, proponuje zapytać pierwszego policjanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał zarzut z art.306 KK (fałszowanie znaków identyfikacyjnych) i nic nie dało, że oryginały miał przy sobie. Sprawa trafiła prosto do sądu pomimo usunięcia problemu na miejscu. Akurat w jego przypadku skończyło się fartem, bo sprawa została umorzona z uwagi na niejasną definicję tablic rejestracyjnych jako znaku identyfikacyjnego, ale z tego co można w Internecie poczytać to różnie z tą interpretacją sądów bywa. Co prawda uchwała Sądu Najwyższego z dnia 27 października 2005 r., I KZP 33/05 (OSNKW 2005, nr 11, poz. 106) jasno stwierdziła, że tablice nie są znakami identyfikacyjnymi ale nie każdy organ o tym wie albo pamięta :)  (kolega miał tą sprawę w 2013 albo 2014 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery te same, ale przednia była w formacie włoskim i do tego też miały naklejony jakiś fejkowy hologram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dokument, który opisuje charakter prawny tablic rejestracyjnych. Przejrzałem na szybko i można pewnie się dowiedzieć czego można się spodziewać w razie problemu (nie czytałem całego ale tam też jest zagajone o ten art306):

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiYtLalze_fAhVqp4sKHZg3A78QFjABegQICBAC&url=http%3A%2F%2Fwww.policja.pl%2Fdownload%2F1%2F5386%2Fkarnego.pdf&usg=AOvVaw2JIrEtKvC0S5T0CrnZLWdY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rafalpe napisał:

luk330 dzięki wielkie

Spoko, sam się przy okazji czegoś nowego dowiedziałem.

 

Pytanie przy okazji - jeździłeś wcześniej C6 i byłeś na A6 Klubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafalpe napisał:

Zgadza się :)

Tak coś mi pamięć podpowiadała, że nick jakiś znajomy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką tablicę, ale z polską czcionką - właśnie po to, żeby za bardzo się nie rzucać w oczy. jeździłem tak 3 lata, nigdy kontroli nie miałem ;) tylko fakt... jak jechała policja, to moja jazda była w 100% grzeczna i zgodna z przepisami :decayed:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to po co jeździć na takich tablicach? Co wam to daje, kurde masz normalną to czemu tak kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 10:23, dawid_mag napisał:

Właściwie to po co jeździć na takich tablicach? Co wam to daje, kurde masz normalną to czemu tak kombinować?

bo zakładając amerykańską klapę (w moim przypadku), zwykła 1-rzędowa pogięta wygląda jak kupa ;) a umówmy się.. polskie tablice 2-rzędowe też nie są najpiękniejsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znalazłem sposób na "fajniejsze" tablice, w dodatku legalne ???

 

 

20181128_121934.jpg

20180201_183423.jpg

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...