Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW]Śmierdzi spalnizna co jakiś czas


michauu45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu posiadam audi 2.0 tdi BPW. Problem polega na tym gdy przejadę odcinek np. 30 km i się zatrzymam silnik wydobywa dziwny dźwięk tak jakby był dziurawy tłumik Ale jest cały (sprawdzałem) i spod maski wydobywa się dym który śmierdzi jakby spalonym olejem. Nie dzieje się to za każdym razem. Pomocy !! Co to może być.  Nic nie mogę znaleźć w tym temacie. A drugi problem jaki mam to dosyć wysokie spalanie i czy to normalne.. przy 140 na 6 biegu na autostradzie po równej nawierzchni (nie pod górę) wychodzi 8-8,5 litra moim zdaniem na tak mała bude to za dużo. A w miescie to juz nie mowie... oszczędzając gazu to jakieś 10-11 litrów. Udaje mi się zejść do 6,5 Ale to na zwykłej trasie przy mniej więcej 85 km/H to szału idzie dostać jechać cały czas tyle żeby mniej spalal

Edytowane przez michauu45
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, 

Odnośnie oleju, sprawdź czy nie puszcza Tobie uszczelka od pokrywy zaworów

Obejrzyj ją dokładnie, u mnie wyglądało to tak: olej wyciekał od strony grodziowej i kapał na kolektor wydechowy więc smierdzialo na potęgę. 

Co do spalania nie pomogę. Nie mam takiego motoru. 

Edytowane przez Marcin Kaszyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmierdzi w środku podczas wypalania filtra dpf. To by też wyjaśniało większe spalanie.

Dpf sprawny? podłączałeś do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Edo112 napisał:

U mnie śmierdzi w środku podczas wypalania filtra dpf. To by też wyjaśniało większe spalanie.

Dpf sprawny? podłączałeś do kompa?

Tak, komputer nic nie wykazał. To wygląda tak jakby spaliny się cofały bo auto głośniej chodzi tak buczy jakby dziura była w tlumniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np auto chodzi głośniej i pojawia się buczenie podczas wypalania dpf.

Ile masz popiołu? Możesz to sprawdzić na kompie w grupie 68, druga wartość od lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 13:44, Edo112 napisał:

U mnie np auto chodzi głośniej i pojawia się buczenie podczas wypalania dpf.

Ile masz popiołu? Możesz to sprawdzić na kompie w grupie 68, druga wartość od lewej.

I nadal nie wiem co jest grane.. walcze z tym Z mechanikami i żaden nie może stwierdzić co to jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czułem coś jak olej/spaliny gdy miałem peknieta rurkę przy chłodniczce spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...