Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t bfb 163km zwiększenie mocy


Adrianlkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Pacjent to audi a4 b6 cabrio fwd 1.8t bfb 163km na słupku od bexa.  Moc jaka chciałbym uzyskać to coś w granicach 210-230km. Przed zrobieniem mapy rozważam zmianę wtrysków (jakie??), tip, dp (czy cały wydech??). Proszę o rady, czy seryjna pompa i ic wystarcza ? W turbo raczej nie będę ingerował. Z góry dziękuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo jakie tam siedzi, masz k03s z bexa czy seryjne z bfb?

Na pewno dp, prawy ic z bexa lub 2.5tdi, wtryski możesz dać z saaba 2.3t. Jak turbo z bexa to zrobisz na tym 230 km. Jak z bfb to 210 km.

Wydechu nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pare dni temu auto. Vcds pokazał 0.4bara. W papierach mam bfb za słupku bex wiec pewnie słupek z bexa chociaż w ogłoszeniu oczywiście było 1.8t bex 190km ale czuć ze bfb. Wziąłem ja z racji stanu ori lakier wszędzie, zawias wzór plus oczywiście na vcds wszystko fazy rozrządu itd wzór no i cena auta. Spróbuje jakoś sprawdzić jakie turbo. Plus pojadę na hamowanie zbadać od czego zaczynam. A może centralny ic? Mówisz wydechu nie ruszać tylko Dp? Dolot chyba tez nie zaszkodzi zrobić tipa

Edytowane przez Adrianlkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech potrzebny przy mocach powyzej 250km, wczesniej nie ma sensu.

Tip jak chcesz mozesz zalozyc, ale do 230km nie jest wymagany.

Fmic mozesz zalozyc, ale do okolo 240km spokojnie starcza dsmic. Znam nawet ludzi co 250km maja na dsmic. Jak chcesz robic wiecej to wkladaj fmica od razu.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adrianlkr napisał:

Plus pojadę na hamowanie zbadać od czego zaczynam

Wystarczą logi dynamiczne 2+33, 3+20 i 115+118 - więcej się dowiesz niż po samym wykresie z hamowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski z saaba 2.3T lub BAM, dsmic i k03s. Opcjonalnie DP. Reszta seryjna obrobi, chyba, ze na wykonczeniu, ale bez diagnostyki to wrozby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...