Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Malować, wymieniać czy naprawiać bez malowania?


Turc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Słuchajcie mam do was pytanie odnosnie co byście zrobili na moim miejscu.

Ogólnie miałem mała przygodę z motocyklista i przerysowałem mnie plastikowym kufrem po długości auta od strony kierowcy. Fotki załączone.

 

Teraz zastanawiam sie czy

  • kupić elementy używane w kolorze - drzwi + błotnik wyjdzie ok 500-600 zł (pytanie co odcieniem i jaki stan drzwi)
  • dać do lakiernika niech maluje tutaj pewnie zakręci się koło 1000 zł (znów pytanie o odcień - no i pewnie będzie szpachlował)
  • słyszałem o naprawach bez malowania - wyciaganie wgniotek + polerka i tu pewnie > 1000 zł (pytanie jaki będzie tego efekt i czy wszystko zejdzie)

 

Czy mógłbym was prosić o radę co zrobić bazując na zdjęciach, które załączyłem?

 

Z góry dzięki.

IMG_20181015_164442.jpg

IMG_20181015_164506.jpg

IMG_20181015_164517.jpg

IMG_20181015_164533.jpg

IMG_20181015_164626.jpg

IMG_20181015_164658.jpg

IMG_20181015_164707.jpg

IMG_20181015_164719.jpg

IMG_20181015_164747.jpg

IMG_20181015_164807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota i tak ta sama będzie, a nawet więcej wyjdzie jakbyś dał do lakierowania. Jak poszukasz koloru zgodnego z Twoim oznaczeniem, to i odcień będzie pasować. Ogólnie lepiej jak wymienisz na igła stan używkę, niż jak będzie malowane. Po malowaniu przez dobrego lakiernika masz spokój na 3-4 lata i purchle zaczną wychodzić. Za lakierowanie masz od 1200 do 1500 zł, za dobry stan używek podobnie, ale używki nie ruszane, i nic nie powinno się z nimi dziać, no i kolor dobrany wg oznaczenia będzie pasować jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poszperałem:

  • Przód pasuje w całości
  • Tył pasuje dół - ramka do przełożenia

PYTANIE:
Czy będzie jakiś problem gdy kupie drzwi od "anglika" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angliku nie będziesz miał bebechów odpowiednich, bo tam zamek kierowcy po drugiej stronie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka raczej  będzie różnić się odcieniem przez nierównomierne płowienie lakieru i różną ekspansję samochodu na słońce Twojego i dawcy. Dobry lakiernik jak maluje to też nie tak, że maluje np. samo jedno poszycie drzwi bo będzie widać co malowane a co nie i stosuje się odpowiednie przejścia aby nastąpiło płynne przejście koloru. Ale to też zależy od indywidualnej percepcji danej osoby, ktoś zauważy różnicę tonalną a ktoś nie. Ja niestety widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotnik i drzwi przednie do wymiany. Ja bym nie szpachlował. Kup używkę w kolorze. Jak będzie odcień się różnił, to wtedy zaczniesz sie martwić. Części od angola są ok. Najwyżej detale przełożysz. Masz duże szanse dopasowania tonalnego, bo twój kolor tak się nie wybarwia od UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup same doły drzwi, a bebechy przełożysz, w tym kolorze szybko znajdziesz idealne i niedrogie.

Szukaj całych aut na części, jak kupisz z jednego to nie będzie się mienić lakier. Ja takj kupiłem przednie i tylne i kolor pasuje idealnie do reszty.

Z tym wyblaknięciem to jest prawda, ale tylko w teorii. Jeden by musiał stać cały czas w słońcu a drugi w garażu, żeby to było widoczne i to i tak przez fachowe oko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Angola kolor może się różnić i to widać gołym okiem... u mnie tak było a mamy ten sam lakier... po tym jak drzwi na warsztacie dostały strzała z puszki i znajomy zmienił mi poszycie drzwi(rama i bebechy były moje) to niby ten sam lakier a trzeba było pylić drzwi u lakiernika, robić przejścia i polerować. co do kosztów nie wiem bo robili to z własnej kieszeni.

Kilka miesięcy później zmieniałem cały zderzak ponieważ mój zahaczył o krawężnik i cofając go wyrwałem... Kupiłem kompletną używkę ale już u Niemca na szrocie i ku mojemu zaskoczeniu żadnej różnicy nie widać z żadnej strony.

moje spostrzeżenie więc jest takie albo na Anglie szła inna farba bądź technika malowania lub klimat znacząco różni się na wyspie od naszego ale to tylko moja teoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że już z fabryki odcień może być inny.

Ja miałem anglika w czarnym kolorze na graty i sprzedawałem 2szt drzwi w stanie PERFEKCYJNYM i pierwszym lakierze po 150zł. Przyjechał do mnie koleś autem w tym samym kolorze po przerysowaniu drzwi. Z OC dostał blisko 2000zł a ode mnie kupił drzwi za 300 i przerzucił u mnie na podwórku w godzine i po robocie. Pasowało wszystko idealnie. Aż sam mu zazdrościłem że takie ładne drzwi kupił... Z drugiej strony jak ja takich blach szukałem ładnych to zawsze były same pogniecione i szpachlowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam teraz błotika.

Ogólnie prawdopodobieństwo, że znajdziesz błotnik bez korozji i to jeszcze w tym samym kolorze jest bardzo małe. Także jak chodzi o błotnik to rozważałbym naprawę.

Sprzedający twierdzą, że błotniki bez korozji, ale w praktyce na rancie to na każdym prawie wychodzi.

Pozostałe elementy szukałbym używek w oryginalnym kodzie lakieru. Niestety przekonałem się ostatnio, że nawet jak masz kod lakieru i jest oryginalny, to odcienie się różnią.
Mam wrażenie, że w B5 bardziej się trzymano tego samego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...