Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło


Michu2535

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent 1.8T Q. Problem mam taki od nie dawna mam tę auto jakoś nie wyczułem problemów ze sprzęgłem ,jednak ostatnio wyciągałem dostawczka ze śniegu i troszkę się szarpałem było czuć sprzęgło trochę przegialem wiem, jak jechałem sprzęgło zaczęło się strasznie ślizgać ,jednak jak ostygło przestało i teraz nie wiem czy sprzęgło działa jak należy czy jest już na wykończeniu i czy niedługo padnie przez to wyciąganie tego dostawczka ? Wydaje mi się że łapie wysoko i gorzej się zbiera na niektórych biegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierze u samej góry, to znaczy że tarcza sprzęgłowa jest już cienka. Może nawet już trzeć nitami o dwumasę i docisk. Wtedy też i one ulegną zniszczeniu. A po wyciąganiu busa może już być przypalone. Wymień sprzęgło czym prędzej, to może ocalisz jeszcze dwumasę. Puki ją nity nie zaczną rezać, wtedy wystarczy zabielić i jak nie jest wyrobiona to będzie jeszcze śmigać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% masz docisk z samoregulatorem, także nie poczujesz żadnej różnicy w sprzęgle poza tym że się ślizga..

samoregulator docisku skraca dystans pomiędzy okładziną cierną docisku a okładziną cierną tarczy sprzęgłowej.

Możesz mieć tarcze zerową a i tak pedał będzie w górze.

W najlepszym wypadku do wymiany sama tarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...