Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana akumulatora w avancie


skejcikk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Były już takie tematy ale nie dowiedziałem się dokładnie kilku rzeczy.
Potrzebuję wymienić akumulator, czy ktoś może mi napisać jakie klucze dokładnie są potrzebne do demontażu? Czytałem o tym, że potrzebny jakiś nasadowy do odkręcenie "trzymaka".
Sprawa wygląda tak, że nie mam żadnych kluczy i wszystko muszę zakupić nowe, włącznie z akumulatorem.
I czy do 1.8 benzyny zmieści się akumulator 175x190x278? Dokładnie chodzi mi o Panther Premium 12v 74ah 680a

Edytowane przez skejcikk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź z tym w takim razie do serwisu Bosch jak masz w okolicy. Na zimę mają akcjie wymian akumulatorów i wymieniają za darmo, płacisz tylko za akumulator, a akumulatory z Boscha są bardzo dobre.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch nie jest tylko w Polsce, poszukaj czy w Twojej okolicy nie daleko jest serwis Bosch. Co do akumulatorów - Link, nie bierz tego co zalinkowałeś, bo to kot w worku, zwłaszcza kupując przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodne te informacje na tej stronie? Nie pamiętam jaki mam akumulator w aucie dokładnie, wiem że Varta, ale chodzi mi o wymiary.

Dlaczego nie brać tego akumulatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to mało znana marka, a w przypadku akumulatora - o ile nie chce sie go wymieniać co 2 lata wypada wydać trochę na znane marki. Do tego nigdzie opinii o nim znaleźć nie potrafię. Zły/słabej jakości akumulator może Ci załatwić elektronikę w samochodzie. Strona pokazuje akumulatory polecane przez producenta.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ciężko znaleźć jakieś opinie. Podjadę jutro do sklepu motoryzacyjnego który ludzie mi polecają i zapytam się co mają. Jak będzie Varta albo Bosch w dobrej cenie (do 100€) to zakupię.
A wracając do pytania zadanego przeze mnie w pierwszym poście. Jakie klucze są potrzebne do demontażu akumulatora? Wystarczy płaska 10 do odkręcenia klem czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy płaska 10. Do wyciągnięcia akumulatora musisz zdjąć ten plastik znad grodzi silnika odgrodzony uszczelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnej śruby nie miałem. Dźwignij pokrywkę z akumulatora o ile ją posiadasz i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano przed pracą sprawdzę czy jest ta śruba.
 

Spoiler

O ile uda mi się go otworzyć na rozładowanym akumulatorze. Dzisiaj było ciężko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wszystko. Potrzebna jest nasadka 13 najlepiej na grzechotce z przedłużka do odkręcenia śruby trzymającej akumulatory

IMG_20190116_162944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam kłopot - na mrozie próbowałem wykręcić akumulator ale doszło do pęknięcia nasadki której koniec utkwił wewnątrz śruby. 

Ma ktoś pomysł w jaki sposób wyciągnąć złamany kawałek imbusa ze środka śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że przyda się taka dawka wiedzy dla przypomnienia.

Jak podłączyć, odłączyć i sprawdzić akumulator?

Prawidłowe odłączanie akumulatora

spacer.png

Prawidłowa kolejność podłączania akumulatora

spacer.png

Sprawdzanie sprawności akumulatora

spacer.png

O kolorystyce chyba nie muszę przypominać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...