Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swieci się kontrolka epc i kontrola trakcji


Wiolciaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją audi B6 2.0 Alt B +G 2002r 130K zapalają mi się kontrolki epc i kontrola trakcji gdy wcisne pedał hamulca, i nie ma siły nawet mi zgasł i nie było mowy o odpaleniu... Mam pewne przypuszczenia bo czytałam na forum ale nie chce nic sugerować. Czy ktoś miał podobny problem lub wie co może być przyczyną? Proszę pomóżcie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w B6 mojej siostry padł sterownik ABSu- objawy najpierw kontrolki od kontroli trakcji i abs, potem już dochodziło do tego, że paliło się wszystko co mogło a momentami licznik nie pokazywał nic 0 - null- gasło wszystko łącznie z przebiegiem, podświetleniem - ciemność. Po rozebraniu serownika było widać w pierwszej kolejności jeden zimny lut przy gnieździe od wtyczki - jednak po dokładnym obejrzeniu płytki okazało się, że po przeciwnej stronie ma objawy  spalenia  i tak też było - niestety przy wymianie sterownika  dopiero 3 w kolejności dał się poprawnie zakodować - poprzednie nie działały. 

Ogólnie polecam podłączyć pod kompa i zobaczyć co wywala bo przyczyn zapalania tych kontrolek może być kilka np. czujniki przyśpieszenia wzdłużnego i poprzecznego (w swojej b7 przerabiałem to w październiku), czujnik pedału hamulca, czujniki abs'u i jeszcze pewnie coś by się znalazło. 


Pozdrawiam,

 Darek 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...