Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje samochodu - tylko na D i R


Qoorchuck

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Piszę do Was swój pierwszy post, bo od dłuższego czasu borykam się z problemem tak dla mnie zagadkowym, że już nie byłem pewien, czy pisać w dziale o silniku, skrzyni czy układzie kierowniczym.

Mianowicie auto stojąc na zimnym silniku zawsze delikatnie drży (bardziej właściwie czuć takie delikatne szarpnięcia na siedzisku fotela). Gdy jest rozgrzany, to bardzo mocno drży na D i R, a auto zdaje się lekko ciągnąć na wciśniętym hamulcu (te tematy z S-Tronic'iem przeczytałem już wszystkie) - natomiast przy zmianie na P natychmiast drżenie ustaje. Sama skrzynia pomimo wymiany oleju i adaptacji dosyć szarpie, więc pewnie skończy się na wymianie mechatroniki.

Najgorsze z tego wszystkiego jest drżenie auta przy losowych prędkościach autostradowych (czasami jest to przedział 105 - 135 km/h, a czasami już w okolicach 80 km/h) - samochód wpada w taki rezonans, że aż się człowiekowi robi niedobrze. Zauważyłem, że drgania nasilają się przy lekkim skręcie. Drży cała buda, jak i czuć bicie na samej kierownicy.

Dwumas oraz poduszki pod silnikiem wymienione, poduszka skrzyni sprawdzona i sprawna. Sprawdzona także podpora i krzyżak wału napędowego (Quattro). Układ zawieszenia/kierwoniczy wykluczam, bo były sprawdzane przez 3 niezależnych mechaników, potem na szarpakach - niby igła.

Niedawno auto przeszło remont silnika, bo przeskoczył mi łańcuch rozrządu, więc zaworki itp. do wymiany. Wyczyszczono przy tym oczywiście cały nagar, więc to wykluczam.

Auto nie pokazuje ani jednego błędu.

Proszę o jakieś podpowiedzi, bo nie mogę wymieniać całego auta w nieskończoność.

2009 2.0 TFSI CDNC Quattro S-Tronic Avant; 143 000 km przebiegu (wszystko wskazuje, że oryginalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...