Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???


pimpam

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.01.2019 o 14:45, kkt napisał:

Jak masz możliwość podmiany przeplywki do dobrze. Nie pamietam. W weekend bede podlaczal vcds to Ci napisze.

I jak wiesz już kolego jak adaptować tą przepływkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem. Jak sie wejdzie w 01 silnik nastepnie w 04 nastawy podstawowe to odnosnie przepływomierza jest tylko: sprawdzenie wiarygodności przepływomierza powietrza.

Edytowane przez kkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się wydaje, że nie trzeba jej adaptować. Szukałem po necie i też słowa o adaptacji przepływki nie ma, przepustnica owszem, ale nie przepływka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, myślę, że chyba du..a z tej nowej przepływki, wrzucam odrazu logi z testów na nowej przepływce gdzie dodałem jeszcze zużycie paliwa, temp. zewnętrzną i temp. zasysanego powietrza może to coś podpowie, plus logi dynamiczne wtrysków. Nie wiem, nie mam już pomysłu co jest grane.

 

rjbsd7z.jpg

 

Zq9xcDc.jpg

 

Chyba jednak będzie gdzieś jakaś nieszczelność. Albo coś z tym czujnikiem temperatury tylko czy taki jest i gdzie.. bo żeby przy -6 zasysane powietrze miało 11stopni??? No chyba, że dziura jest tam, gdzie się ciepło utrzymuje i wtedy ciągnie z tamtad to powietrze.

 

Ok szczelność sprawdziłem dokręciłem co mogłem, nawet egr mimo, że jest wyłączony to zaślepiłem. Nie ma bata, żeby gdzieś coś wiało i dalej du..a, więc z braku pomysłu odpiąłem przepływomierz i cud, wszystko wróciło do normy, i spalanie się normalne zrobiło, tzn takie jak być powinno się pokazuje na liczniku. Nawet zrobiłem logi z wypiętą przepływką:

 

kX6FJtL.jpg

 

A tu znowu z podpiętą

 

h5THZNd.jpg

 

Nie ma chyba innej opcji jak padnięta przepływka...tylko musiałem mieć pecha i ta nowa na podmianę co miałem też musiała być uwalona dlatego zacząłem szukać gdzie indziej. Teraz albo się da przepływkę wywalić z mapy to tak zrobię, tylko się zorientuję czy się da, a jak nie to nowa przepływka.

Edytowane przez pimpam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 01:55, pimpam napisał:

Więc tak, myślę, że chyba du..a z tej nowej przepływki, wrzucam odrazu logi z testów na nowej przepływce gdzie dodałem jeszcze zużycie paliwa, temp. zewnętrzną i temp. zasysanego powietrza może to coś podpowie, plus logi dynamiczne wtrysków. Nie wiem, nie mam już pomysłu co jest grane.

 

rjbsd7z.jpg

 

Zq9xcDc.jpg

 

Chyba jednak będzie gdzieś jakaś nieszczelność. Albo coś z tym czujnikiem temperatury tylko czy taki jest i gdzie.. bo żeby przy -6 zasysane powietrze miało 11stopni??? No chyba, że dziura jest tam, gdzie się ciepło utrzymuje i wtedy ciągnie z tamtad to powietrze.

 

Ok szczelność sprawdziłem dokręciłem co mogłem, nawet egr mimo, że jest wyłączony to zaślepiłem. Nie ma bata, żeby gdzieś coś wiało i dalej du..a, więc z braku pomysłu odpiąłem przepływomierz i cud, wszystko wróciło do normy, i spalanie się normalne zrobiło, tzn takie jak być powinno się pokazuje na liczniku. Nawet zrobiłem logi z wypiętą przepływką:

 

kX6FJtL.jpg

 

A tu znowu z podpiętą

 

h5THZNd.jpg

 

Nie ma chyba innej opcji jak padnięta przepływka...tylko musiałem mieć pecha i ta nowa na podmianę co miałem też musiała być uwalona dlatego zacząłem szukać gdzie indziej. Teraz albo się da przepływkę wywalić z mapy to tak zrobię, tylko się zorientuję czy się da, a jak nie to nowa przepływka.

Mam identyczną sytuacje jak ty. Również po podmianie na nowy przepływomierz Bosha pokazuje zawyżone wartości rzeczywiste. Udało ci się rozwiązać problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udało się, problemem był wyprogramowany egr..... nie ważne czy tylko wyprogramowany, czy jeszcze dodatkowo zaślepiony, cały czas masa powietrza rzeczywista była większa, po włączeniu egr wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...