Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak często wypala się wam filtr DPF 2.0 tdi BPW


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam walkę z podskakującym olejem na miarce z pomocą jednego uzytkownika. 

Chciałem zapytać z was z ciekawości do ile wypala wam sie filtr DPF?

Po moim podejrzeniu na vcdsie wychodzi około co 250km, jazda dosyć dynamiczna raz w tygodniu jednostajna mała trasa 100km łącznie. 

Jak u was? tak samo czy za czesto u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa - ok. 150km, Miasto - ok. 30 - 50km. Ale ja mam dpf już na wykończeniu niestety ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obserwacji zauważyłem że w trybie mieszanym, z przewagą można powiedzieć że trasy (obwo trójmiasta codziennie po ok. 40km)  DPF wypala się ok. 350-400km.

Silnik BRD.

Natomiast mój Elektromechanik, który już interweniował mi w sprawie DPF i EGR mówił, że to trochę i tak często, no ale na razie jeździć i obserwować oraz przedewzstkim nie jeździć jak na dziadzie przystało tylko czasem go przebudować bo to lubi DPF jak kazdy z nas wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dandusiek napisał:

Po obserwacji zauważyłem że w trybie mieszanym, z przewagą można powiedzieć że trasy (obwo trójmiasta codziennie po ok. 40km)  DPF wypala się ok. 350-400km.

Silnik BRD.

Natomiast mój Elektromechanik, który już interweniował mi w sprawie DPF i EGR mówił, że to trochę i tak często, no ale na razie jeździć i obserwować oraz przedewzstkim nie jeździć jak na dziadzie przystało tylko czasem go przebudować bo to lubi DPF jak kazdy z nas wie.

A jaki masz przebieg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg niewiele wniesie.

Znam BRD w których DPF jest w niezłym stanie a auto ma 400 000 km. (autostrada, trasa Kraków - Wiedeń 2x w tygodniu)

Znam wiele przypadków gdzie przy 200 000 km trzeba było usunąć lub wymienić. (jazda po mieście 10km praca, 10km dom + sporadyczne wyjazdy weekendowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 10:18, Edo112 napisał:

A jaki masz przebieg? 

176 tyś  nalotu na chwile obecną. Sprawdzałem dokładnie autko etc i 99% wydaje się być raczej ori po ogolnym stanie.

Robię trasę (obwodnica 3cuty) dom-praca, praca-dom ok. 45km  + ok 5-10 km po mieście od czasu do czasu w tygodniu.

Edytowane przez Dandusiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 17:46, Muminson napisał:

Witam, zaczynam walkę z podskakującym olejem na miarce z pomocą jednego uzytkownika. 

Chciałem zapytać z was z ciekawości do ile wypala wam sie filtr DPF?

Po moim podejrzeniu na vcdsie wychodzi około co 250km, jazda dosyć dynamiczna raz w tygodniu jednostajna mała trasa 100km łącznie. 

Jak u was? tak samo czy za czesto u mnie?

U mnie średnio też co 250 km się wypala.

Przebieg 180 kkm , lata tylko trasy , lekko powycierany wałek rozrządu... :whistling: :decayed:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...