Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury pokazuje raz 80 raz 90 st.C


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Puki była zima wskaźnik pokazywał stale 80st. i wskazanie sie nie zmianialy. Jak nastaly wyszcze temp. i zalaczam klime to wskaznik potrafi wejsc na 90 st.C.

Nie wiem czy to normalne czy też coś padło?

Jesli tak to co moze być przyczyną - termostat? czujniki temp.? tylko który i gdzie go szukać?

Dotyczy 1,9TDI AJM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie temp powinna byc identyczna w zime jak i w lato (czyt.90 st).... prawdopodobnie masz termostat do wymiany :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie temp powinna byc identyczna w zime jak i w lato (czyt.90 st).... prawdopodobnie masz termostat do wymiany :twisted:

Generalnie mam to samo, z ta roznica ze czsem w ogole nic nie pokazuje.

Raz juz tak mialem i okazalo sie ze cos mi nie laczylo, mam nadzieje ze tym razem to bedzie to samo, pogmeram w kablach i bedzie ok ;o|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie temp powinna byc identyczna w zime jak i w lato (czyt.90 st).... prawdopodobnie masz termostat do wymiany :twisted:

Generalnie mam to samo, z ta roznica ze czsem w ogole nic nie pokazuje.

Raz juz tak mialem i okazalo sie ze cos mi nie laczylo, mam nadzieje ze tym razem to bedzie to samo, pogmeram w kablach i bedzie ok ;o|

racja ... najpierw pogrzeb w kabelkach.... potem termostat ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem identyko wymienilem termostat i spokoj elgancko nie zaleznie od temperatury na dworze mam 90C :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sie przyjrzałem sprawie. Wyświetliłem na klimatroniku 51 pozycję - temp. płynu chłodzącego było ponad 70 st. ale auto już stało zgaszone jakąć chwilę a dziś rano załaćzyłem przedu uruchomieniem auta. Rozła temp. od ok 17 st.C (bo w garażu) i tak ok. 65 st. C temperatura ze wskaźnika zaczeła sie rozjeżdżać z tą z klimatronika. Na wskaźnikach jest od 60 st. i tak ruszyła kiedy na klimatroniku było ok. 60 potem na klimatroniku szybko rozła i stanęła na 90 a tam powolutku rosła, nawet jak już było 90 st. tam pokazywalo ok. 70 i doszło do jakiś 80. Zapewne to czujnik pytanie gdzie go szukać?

Wczoraj patrzałem pod maskę ale kurcze nie mogłem do niego dotrzeć? Ktoś wie gdzie on siedzi w AJM-ie. Coś dojrzałem z tyłu silnika nieco od dołu oraz na dolnym wężu chłodnicy. Ale Powinno być powiązane z górnym wężem.

Chciałbym dotrzec do czujnika bo w ETKA znalazłem że sa dwa typy: niebieski 078 919 501 B oraz zielony 059 919 501 A i nie wiem który ewentualnie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz pokolei jak sprawdziłeś te tenperatuiry na klimatronicu ?? jaka kombinacja bo ja po podpięciu pod VAG miałem błądz czujnika temperatury / wartość graniczna przekroczona ' i wymieniłem go, fakt że z allegro ale 30 zł i żółty a ja miałem czarny ale wszystko pasi tylko temperatura na wskażniku jakaś mała , wcześniej też świrowała - obecnie nie moze przekroczyć podczas jazdy 7st a kiedyś stała równo na 90st - no chyba że termostat puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kody od wcześniejszej wersji klimatronika. Temp. czynnika chłodzącego to poz. 51 i akurat to się zgadza bo sporo innych pozycji się różni no i ich jest znacznie więcej. Zalanczasz klimatronik (może być w trybie ECON), wciskasz i trzymasz obieg zamknięty, dociskasz przycisk górnego obiegu powietrz - wyświetli się 1C i "+" od temp. idziesz do pozycji 51, aby wyświetli wskazania wciskasz ponownie obieg zamknięty."Wychodzisz wciskając AUTO lub wyłączeni klimy lub wyłączająć zapłon. Temp. ta wzrasta do 90 st.C a na wskaźniku dochodzi max. do 80st.C.

Zdaje się że czujnik jest z tyłu silnika trudno dostępny niestety ... załatwie jakiś omomierz i sprawdzę go czy dobry.

Jak założłeś inny czujnik to może ma on nieco inną charakterystykę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...