Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie na ciepłym silniku.


Cukier191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam mały problem z moją Audi b7 1.8t. Na zimnym silniku autko odpala bez problemu ( na dotyk) problem zaczyna się w chwili kiedy nagrzeje się do 90 i naprzyklad muszę zatrzymać się w sklepie, po 20 minutach wchodzę do auta i jest problem kręcę i kręcę i nic, auto nie może odpalić, dopiero po chwili zaskakuje i jest ok. Jak gaszę go tylko na chwilkę problemu nie ma, odpala bez problemu. Maił może ktoś coś podobnego? Proszę o jakieś wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury plynu chlodzacego do wymiany. jakbys podlaczyl pod kompa to moglbys go sprawdzic ale koszt czujnika nie jest duzy i wymienialbym w ciemno. Teraz zobaczyłem że ostatnio miałeś problem z błędem czujnika temperatury-wymieniłeś go?

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymieniłem, a dzisiaj zobaczyłem taką zależność że w chwili kiedy nie chce odpalic dodaje gazu i zaskakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzten czujnik na kompie albo kup ori bo twój problem leży raczej po jego stronie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki pomiarowe 001 temp płynu g62 czujnik w audi ma dwa wskazania jeden na zegary drugi na ECU i czasem się zdarza że ten na ECU pada i pokazuje 90 stopni na blacie a sterownik widzi inaczej. 

Screenshot_20190119-100054_Samsung Internet Beta.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na kompie i pokazało uszkodzony czujnik położenia wału. W przyszłym tygodniu wymieniam. Dam znać czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na kompie i pokazało uszkodzony czujnik położenia wału. W przyszłym tygodniu wymieniam. Dam znać czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika wału problem niestety nie zniknął ? auto dalej czasami ciężko odpala na ciepłym silniku. Znajomy mechanik powiedział że może to być silniczek krokowy ale w pierwszej kolejności zaczął by od oczyszczenia przepustnicy. Dodam że czyjnik temperatury raczej odpada bo VAG pokazywał na zegarach i na ECU jednakową wartość. Mam jeszcze jedno podejrzenie, od chwili kiedy kupiłem auto (3 lata temu) pompka paliwowa wydaje mi taki dziwny skrzeczący dźwięk może poprostu ona już zaczyna szwankować. Co o tym myślicie..?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cukier191 napisał:

 Znajomy mechanik powiedział że może to być silniczek krokowy ale w pierwszej kolejności zaczął by od oczyszczenia przepustnicy. 

Do tego mechanika to bym nie jeździł, jak ci każe sprawdzać w 1.8t silnik krokowy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cukier191 napisał:

pompka paliwowa wydaje mi taki dziwny skrzeczący dźwięk może poprostu ona już zaczyna szwankować. Co o tym myślicie..??

Próbowałeś zakręcić butlę z gazem, wypalić resztę gazu z przewodów, pojeździć na samej benzynie i sprawdzić czy dalej jest to samo? Może wtryski albo reduktor puszczają gaz, jest zalany i dlatego ciężko odpala. Jakby była winna pompa paliwa to na zimnym też powinieneś mieć problemy z odpaleniem ale możesz sprawdzić ciśnienie paliwa przy rozruchu dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz raczej odpada bo jeździłem na samym paliwie bez kropli gazu i sytuacja nie uległa zmianie. To o czym pisałeś przerobiłem z gazownikien u którego montowałem gaz, instalacja sprawdzona i raczej jest ok. Dzisiaj doszedłem do takiego wniosku że chyba mi go zalewa, bo problem z odpaleniem miałem w garażu i w chwili kiedy zaskoczył było czuć paliwo, więc chyba to będzie wina tego czujnika temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazał się czujnik temperatury. Po wymianie na oryginalny wszytko działa jak trzeba. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...