Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie ciągnie 1.8t bfb


lukasz2452

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że auto od pewnego czasu raz ciągnie raz nie teraz zazwyczaj już przyspieszenie jest jak kamazem. Pacjent to bfb Q w LPG przez większość czasu miałem tylko błąd ubogiej mieszanki teraz doszedł błąd 016795 p0411 System wtórnego powietrza. Sprawdzałem węże. Wymieniłem odme i zawór odpowietrzajacy skrzynie korbową bo ewidentnie nie spełniały swojej funkcji. Dodatkowo nowy jest zawór n75 i dv. Sprawdzałem też gruche turbo chodzi elegancko. 

Teraz zastanawia mnie ten drugi błąd który który jeśli dobrze wyczytałem jest związany z układem sai czy może on mieć wpływ na te moje problemy z przyspieszeniem? Lepiej ja wywalić czy kupić nową? Kata mam normalnie. 

Edytowane przez lukasz2452
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego błędu, układ SAI nie ma wpływu na moc samochodu, bardziej ma wpływ na ekologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System powietrza wtórnego to odpowietrzenie baku, n80 chyba. Ten mały cusik na puszce od powietrza sprawdź czy cyka co i raz bo widzę że vaga nie masz. 

Albo na krótko podaj mu 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kejsi napisał:

System powietrza wtórnego to odpowietrzenie baku, n80 chyba

To układ SAI, czyli pompa, rurki, zaworki itp. ? To co piszesz to evap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ sai to układ sai i nie ma on nic wspólnego z odpowietrzeniem baku ? on dogrzewa kata jedynie przy odpaleniu

Evap tu się zgodzę i on odpowiada za odpowietrzenie baku 

Screenshot_20190117-203302_Samsung Internet Beta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Repik napisał:

Co do drugiego błędu, układ SAI nie ma wpływu na moc samochodu, bardziej ma wpływ na ekologie

Aha skoro nie ma wpływu to zostawię to. Później się tym zajmę. Muszę coś zrobić z tą mocą bo tragedia. Zamówiłem nowe węże na dniach przyjdą będę wymieniał wszystkie. Jak nic nie da zrobie logi kabel zamówiłem już. Warto dodać za auto na LPG i Pb tak samo chu... chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw logi, a potem jakieś działania. Zamiast wymieniać na hura wszystkie wężyki to zacznij lepiej od sprawdzenia szczelności dolotu kompresorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem co jest przyczyną. Ogólnie jak usunę błędy to auto chodzi dobrze do czasu aż przełączy się na LPG i wyskoczy błąd mieszanki. Dwa dni temu kasowalem błędy i wyłączyłem LPG i auto dwa dni na benzynie chodzi jak igła. Więc jadę chyba z tysieczny raz do gazownika papraka i niech robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...