Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no nie wiem co tu może być grane, ja u mnie mam opone szerszą od twojej o 10 mm i do tego bardziej koło odstawione na zew. o 7 mm i mi nic nie obciera :blink: nawet na max dobiciu

może z piastami jest coś pomieszane :mysli:

Ha :wallbash: Tylko pytanie co może być tam nie tak :mysli::wallbash: Tak żeby nie walić kasy w błoto, wymiana przednich opon z 225 na 215 pomoże :mysli: Mechanik zawsze powie ze tak bo chce załapać trochę kasy :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem co tu może być grane, ja u mnie mam opone szerszą od twojej o 10 mm i do tego bardziej koło odstawione na zew. o 7 mm i mi nic nie obciera :blink: nawet na max dobiciu

może z piastami jest coś pomieszane :mysli:

Ha :wallbash: Tylko pytanie co może być tam nie tak :mysli::wallbash: Tak żeby nie walić kasy w błoto, wymiana przednich opon z 225 na 215 pomoże :mysli: Mechanik zawsze powie ze tak bo chce załapać trochę kasy :disgust:

obczaj jak bardzo ci to obciera i czy 5mm bedzie cie ratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piasta przód i tył jest taka sama?

Kupując od gościa felgi mówił,że pierścienie musiał założyć tylko na przód

bo na tył wszystko było ok czyli felga idealnie pasowała na piastę(jego audi B5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piasta przód i tył jest taka sama?

tak, jest taka sama

Kupując od gościa felgi mówił,że pierścienie musiał założyć tylko na przód

bo na tył wszystko było ok czyli felga idealnie pasowała na piastę(jego audi B5).

no to widocznie dwie felgi mial nie z kompletu (ale ten sam wzor) i mialy inny otwor centrujacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piasta przód i tył jest taka sama?

tak, jest taka sama

Kupując od gościa felgi mówił,że pierścienie musiał założyć tylko na przód

bo na tył wszystko było ok czyli felga idealnie pasowała na piastę(jego audi B5).

no to widocznie dwie felgi mial nie z kompletu (ale ten sam wzor) i mialy inny otwor centrujacy

Felgi takie same-ten sam otwór centrujący

na dwóch są pierścienie a na kolejnych dwóch nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gosc ma cos pokombinowane w piastach

Właśnie mi się też tak wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila....Mówicie ze w b5 piasty przód i tył są takie same... Jesteście pewnie tego ? Ja tych samych dystansów na przodzie nie dalem rady założyć na tył.

Pierscien centrujący blokował dojazd do piasty. Jeżeli są takie same to mam coś namieszane w takim razie :shocked::confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki kupić dystans do takiego zestawu:7.5J/18"ET54 na oponkach 225/40/R18 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b6 avant i pytanko

opony 225/45/17 i do tego fele-ktore:

7.5/17 et 45 (w komplecie z pierscieniami centrującymi to to samo cudo co dystans???) czy

7.5/17 et 35

???

zeby nie tarlo (bron boze, bo stara mnie zabije za wg.niej i tak glupie wydatki:) i bylo ladne i praktyczne

pozdrawiam

zawias ori (albo mi nic nie wiadomo zeby byl inny :kox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zestawy felg będą pasować i przy żadnym nic nie będzie tarło. Te z ET35 będą bardziej wysunięte na zew.

Natomiast pierścienie centrujące stosujemy gdy mamy luz pomiędzy felgą a piastą.Brak pierścieni powoduje: bicie kół zazwyczaj w przedziale 90-120km/h a co za tym idzie szybsze zużywanie się zawieszenia.

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ai! ;-> Panowie co sądzicie o tych felgach:

http://moto.allegro.pl/item971465657_promocja_felgi_17_5x112_audi_a4_a5_a6_a8_q5.html

Może ktoś takie ma i coś powie na ich temat...

Do nich chciał bym założyć oponki 225/45/17 91Y:

http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=160148&rodzaj=1

będzie to dobrze wyglądało?

Ewentualnie jeszcze te felgi: http://moto.allegro.pl/item972143247_oryg_felgi_17_audi_a4_a6_allroad_vw.html warto?

EDIT:

Chcę jeszcze wsadzić tą zawieche: http://www.mapet-tuning.com/sklep/product_info.php?products_id=1080

Wyrobi to wszystko z tym ET: 35 lub 32 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zestawy felg będą pasować i przy żadnym nic nie będzie tarło. Te z ET35 będą bardziej wysunięte na zew.

Natomiast pierścienie centrujące stosujemy gdy mamy luz pomiędzy felgą a piastą.Brak pierścieni powoduje: bicie kół zazwyczaj w przedziale 90-120km/h a co za tym idzie szybsze zużywanie się zawieszenia.

:wink4:

czy pierscienie powinny sie zawsze znajdowac w kompletach felg przy zakupie? i jeszcze jedno czy przy et35 7.5/17 pelnym zaladunku auta, tyl auta na naszych preriach arizony nie bedzie napewno przycieral (jak to mozliwe w koncu jest prawie na lini z blotnikiem :confused4:?) a zawieszenie pracuje-albo ja czegos nie lpie :slina:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zestawy felg będą pasować i przy żadnym nic nie będzie tarło. Te z ET35 będą bardziej wysunięte na zew.

Natomiast pierścienie centrujące stosujemy gdy mamy luz pomiędzy felgą a piastą.Brak pierścieni powoduje: bicie kół zazwyczaj w przedziale 90-120km/h a co za tym idzie szybsze zużywanie się zawieszenia.

:wink4:

czy pierscienie powinny sie zawsze znajdowac w kompletach felg przy zakupie? i jeszcze jedno czy przy et35 7.5/17 pelnym zaladunku auta, tyl auta na naszych preriach arizony nie bedzie napewno przycieral (jak to mozliwe w koncu jest prawie na lini z blotnikiem :confused4:?) a zawieszenie pracuje-albo ja czegos nie lpie :slina:

pozdro

S4 jeżdżą z felgami ET35. Dużo kolegów na forum ma felgi z takim ET. Pamiętaj że zawiecha nie pracuje równo góra-dół, koło chowa się trochę po skosie. Zawsze możesz kupić ten zestaw z ET 45 i ewentualnie dołożyć dystanse jak uznasz że nie wygląda to tak jakbyś oczekiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...