Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Do jakiego najniższego ET można zejść w Audi a4 b6 avant tak, żeby dało się jeździć? ;)

Ciekawi mnie jakie najniższe ET macie u siebie, kto z klubowiczów zszedł najniżej :D

zalezy kolego jaka felga szeroka jakie masz na niej opony aha i jakie masz zawieszenie jesli chodzi o szczerosc to mozna swobodnie miec et20 przy 8calowej feldzie i 225/40 profilu oponki oraz zawiasie s-line lub eibach pro kit

olvp8u8u.jpg

u mnie tak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja u siebie mam 8 cali przy et35 i 215/45/17 zawieszenie 1be + pro-kit :)

Ciekawi mnie kto zejdzie najniżej :D

Gratuluje właściwego doboru rozmiaru opon...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 8 cali przy et35 i 215/45/17 zawieszenie 1be + pro-kit :)

Ciekawi mnie kto zejdzie najniżej :D

nie masz troche duzego naciagu?

kolega moj mial 9,5 cali i 225/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie dystanse wybrac przod + tyl zeby to ladnie wygladalo? Z przodu niby wyglada okej bo jest prawie rowno z blotnikiem ale z tylu to odstep duzy :|

Auto to audi A4 B8 zawias 1BR

Felga to 8JX18 ET 47

opony 245/40/18

Z gory dzieki :)

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy do a4 b5 będą pasowały felgi 7j 16' ET35. Opony 205/55.

Zawieszenie seria.

Nie będzie nigdzie obcierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy do a4 b5 będą pasowały felgi 7j 16' ET35. Opony 205/55.

Zawieszenie seria.

Nie będzie nigdzie obcierać?

Nie powinno być problemów

Panowie jakie dystanse wybrac przod + tyl zeby to ladnie wygladalo? Z przodu niby wyglada okej bo jest prawie rowno z blotnikiem ale z tylu to odstep duzy :|

Auto to audi A4 B8 zawias 1BR

Felga to 8JX18 ET 47

opony 245/40/18

Z gory dzieki :)

Sporo tu zależy od wysokości kołnierza na piaście (to co centruje felgę). W b6/b7 ma 15 mm z przodu i z tyłu, co też warunkuje jaki da się dystans wsadzić. Wsadzając 5, 8 mm przelotowo osobiście i nie tylko ja miałem bicie (za mało kołnierza zostawało). Więc polecałbym taki, który zakryłby oryginalny kołnierz i miał swój własny, czyli np w b6 minimum 15-tka. Ale wiadomo, to już może być wtedy za szeroko. Pomimo to powinno jeszcze wejść. Przynajmniej w b6, więc w b8 raczej podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy do a4 b5 będą pasowały felgi 7j 16' ET35. Opony 205/55.

Zawieszenie seria.

Nie będzie nigdzie obcierać?

Nie powinno być problemów

Panowie jakie dystanse wybrac przod + tyl zeby to ladnie wygladalo? Z przodu niby wyglada okej bo jest prawie rowno z blotnikiem ale z tylu to odstep duzy :|

Auto to audi A4 B8 zawias 1BR

Felga to 8JX18 ET 47

opony 245/40/18

Z gory dzieki :)

Sporo tu zależy od wysokości kołnierza na piaście (to co centruje felgę). W b6/b7 ma 15 mm z przodu i z tyłu, co też warunkuje jaki da się dystans wsadzić. Wsadzając 5, 8 mm przelotowo osobiście i nie tylko ja miałem bicie (za mało kołnierza zostawało). Więc polecałbym taki, który zakryłby oryginalny kołnierz i miał swój własny, czyli np w b6 minimum 15-tka. Ale wiadomo, to już może być wtedy za szeroko. Pomimo to powinno jeszcze wejść. Przynajmniej w b6, więc w b8 raczej podobnie.

Mysle wlasnie nad 15 z przodu i z 25 z tylu bo z tylu naprawde jest duzy looz miedzy opona a blotnikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mysle wlasnie nad 15 z przodu i z 25 z tylu bo z tylu naprawde jest duzy looz miedzy opona a blotnikiem :D

Przymierz sobie jak to będzie wyglądało. Auto na podnośnik, stargaj koło z przodu i z tyłu, przygotuj coś co ma grubość 15 mm i 25 mm i wstępnie przyłóż felgę. Nie da Ci to totalnego osądu, jak to będzie, bo po opuszczeniu na koła trochę to się jeszcze zmieni. No i opony też są dość szerokie, więc jest co sprawdzać. Możesz też poszukać jak wyglądają b8-ki na takich parametrach felg po uwzględnieniu dystansów i czy generuje to problemy.

Generalnie są to już dość duże dystanse, rozważyłbym opcję czy jednak nie znaleźć innych felg, z lepszą kombinacją ET i szerokości. Bo temat dystansów + śrub też najtańszy nie będzie. Decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle wlasnie nad 15 z przodu i z 25 z tylu bo z tylu naprawde jest duzy looz miedzy opona a blotnikiem :D

Przymierz sobie jak to będzie wyglądało. Auto na podnośnik, stargaj koło z przodu i z tyłu, przygotuj coś co ma grubość 15 mm i 25 mm i wstępnie przyłóż felgę. Nie da Ci to totalnego osądu, jak to będzie, bo po opuszczeniu na koła trochę to się jeszcze zmieni. No i opony też są dość szerokie, więc jest co sprawdzać. Możesz też poszukać jak wyglądają b8-ki na takich parametrach felg po uwzględnieniu dystansów i czy generuje to problemy.

Generalnie są to już dość duże dystanse, rozważyłbym opcję czy jednak nie znaleźć innych felg, z lepszą kombinacją ET i szerokości. Bo temat dystansów + śrub też najtańszy nie będzie. Decyzja należy do Ciebie :)

No troche szkoda, ze taka szerokosc felg kupilem. One maja dopiero 2-3 miesiace wiec na razie nie chce nowych kupowac bo z nowymi felgami to moglbym sie z domu wyprowadzac :D Wiec chce sie na razie pobawic dystansami, troche taniej mnie to wyjdzie. Nowe felgi 19" sa w planach ale to kiedys jak juz sie dorobie :D I tak btw. jest jakas roznica w jezdzie jak ma sie takie duze dystanse? I w ogole jak ma sie dystanse?

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z tak dużymi dystansami nie mam. Auto stoi szerzej, jest to odczuwalne w jeździe. Jeżeli postawisz tył szerzej to będzie miało tez momentami większa tendencje do nadsterowności. Ogólnie też takie elementy jak łożyska są bardziej obciążane, inny rozkład momentów sił w połączeniu koło piasta. Część osób opisywała tego typu problemy, z kolei inni się nie skarżyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok, ale jeszcze ET tu brakuje aby ocenić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 42, taki model jak ten http://allegro.pl/kola-alusy-16-komplet-audi-a4-b6-b7-5x112-i5610924966.htmli dodatkowo orientujecie się ile takie felgi są warte w dobrym stanie?

Edytowane przez sendilkem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie felgi 17, szerokość 8cali ET 34 będą pasowały do a4 b7 avant?? proszę o odpowiedz, jeśli nie to jaką 17 rozmiarowo brać a raczej szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 42, taki model jak ten http://allegro.pl/kola-alusy-16-komplet-audi-a4-b6-b7-5x112-i5610924966.htmli dodatkowo orientujecie się ile takie felgi są warte w dobrym stanie?

Będzie ok. Ładne takie felgi są warte około tysiaka :)

panowie felgi 17, szerokość 8cali ET 34 będą pasowały do a4 b7 avant?? proszę o odpowiedz, jeśli nie to jaką 17 rozmiarowo brać a raczej szukać

Będzie już całkiem ładnie leżało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą pasowały?

Tak jeśli mają 5x112 i otwór centrujący ≥57,1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,chłopaki felga z rs4b7 9jx19 et29 chyba będzie bardzo wystawać w moim a4 b6? były w ori jakieś trochę bardziej schowane w 19 calach?

Ten wzór:

rs4_wb.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...