Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego,

Wejść wejdą.

Na zachodnich forach wkładają 9,5 z ET40 (niektórzy nawet z dystansem 5 mm) ale na zawieszeniu gwintowanym.

Odpowiednia guma to 235/40/18

Zerknij:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/513869-The-Official-B7-Stance-Thread

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, potrzebuje pomocy w doborze felg tylko problem polega na tym, że nie chodzi o audi tylko o volvo s40.

Posiadam oryginalne felgi 16x6.5 et 44 z oponami 205/55/16 a chciałem kupić 17x7 i chciałbym et 35 i opony 215 45 17 żeby to wszystko jakoś ładnie się zgralo i pasowało. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Jeżeli trafiłem w zły dział to proszę o usunięcie posta, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz do jakiego auta.

Ja na zimę w a4 b6 mam 17" 7J ET 35 i koła są nawet lekko schowane przy zawieszeniu 1BE i sprężynach eibach pro kit. Co do opon to chyba 225 45 17 będzie lepszym wyborem pod względem ceny bo bardziej powszechny jest taki rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje do volvo, wiem że to nie to forum ale na forum od volvo nic nie mogę się dowiedzieć a tak może ktoś coś podpowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W dniu dzisiejszym byłem w salonie w sprawie wyboru felg.

Planuje założyć 19" do A4 B7 quattro sedan - więc wszystkie felgi chyba takiej samej szerokości. Pytanie do was jakie et żeby było równo z nadkolem lub minimalnie schowane? - felga 19" 8,5j ( w tym salonie gość powiedzial et45 ale pewnie wejdzie mniejsze. Nie chcę też żeby obcieralo na każdym dremplu. 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dystansow sie nie obejdzie, jesli wezmiesz to et ktore podales. Przy 8.5j to ET 32-35


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Loudness napisał:

Witam.

W dniu dzisiejszym byłem w salonie w sprawie wyboru felg.

Planuje założyć 19" do A4 B7 quattro sedan - więc wszystkie felgi chyba takiej samej szerokości. Pytanie do was jakie et żeby było równo z nadkolem lub minimalnie schowane? - felga 19" 8,5j ( w tym salonie gość powiedzial et45 ale pewnie wejdzie mniejsze. Nie chcę też żeby obcieralo na każdym dremplu. 

Dzięki za pomoc.

Jaki zawias?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ucho.77 napisał:

Jaki zawias?

Zawias będzie do wymiany. Teraz mam standardowo 1BA, ale razem z felgami chce ją obniżyć. Coś polecisz? Sprężyny niższe czy cały zawias może z s line? Gwint odpada. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Loudness napisał:

Zawias będzie do wymiany. Teraz mam standardowo 1BA, ale razem z felgami chce ją obniżyć. Coś polecisz? Sprężyny niższe czy cały zawias może z s line? Gwint odpada. ?

19tki na -20mm to słaby pomysł 

Gwint odpada to eibach albo h&r zostaje

et30-35 ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie springi -30/35/45mm. Ew chociaz 1bv lub be.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil zerknij mój wątek tam masz 8.5j/et30i25/19 zawias ~40mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli et 30-35 będzie okej? Nie chcę później się bawić jeszcze w dystanse. 

Do tego 1BA + eibach pro kit -30mm? Jestem kompletnym laikiem w tym temacie stąd te pytania dlaczego a niektórych oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dobierzesz felg tak, zeby szly idealnie z nadkolem. Zawsze cos bedzie brakowac, albo bedzie wystawac. Lepiej zeby brakowalo i dobrac dystans.

Tak, 30mm zalatwi sprawe. Ew mozesz jeszcze wrzucic na przod talerzyki z b5.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil przód z tyłem przy takim samym et wychodzi inaczej względem blotnika :facepalm: i jak z przodu osiagniesz ideał to z tyłu trzeba dać dystans 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie ogólne. Chciałbym kupić do swojego Avanta B7 jakieś ciekawe 17 calowe alusy ale zależy mi na jakich oryginałach Audi. Stąd pytanie:

1) Czy są jakieś strony sprzedawców gdzie można kupić używki w dosyć dobrym stanie? Ewentualnie nówki jeśli się da :) Nawet jeśli cena bedzie lekko wyższa i nie mówie tutaj o ASO. Chodzi mi o naprawdę zadbane egzemplarze. Możecie kogoś w tym temacie polecić.

2) Teraz pytanie w jakim zakresie ET operować. Po wielu komentarzach patrze, że optimum to gdzieś przedział ET 33-36 i mowietutaj bez konieczności stsowania dystansow? Czy do takiej felgi kapec 235/45 R17 to dobry wybór? Jeśl tak to szerokość felgi powinna oscylować w granicach 7.5J - 8.5J i takie optimum to 8J?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj miedzy 7.5-8.5j. Et w zaleznosci od J. Opona to mysle, ze 225/45. Na tyle kola sa troche glebiej osadzone, wiec idealnie felg nie dobierzesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dystansu koło będzie schowane. Myślę,że można się pokusić o dystanse 15 mm w zależności jakie masz zawieszenie.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje fajne fele kupić ori Audi R18/J8/ET48. Opony juz mam 225/40/18. Jakie dystanse bym do tego potrzebowal? 10mm styknie? Albo moze wogole nie dawac..


2x15/17mm na przod, tyl 2x20mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te 18 z A5 będą pasować do A4 B8? Czytam i wszędzie jest spór, że będą wystawać za przednie nadkole guma 245/40 http://www.original-felgen.com/8t0601025cf1h7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...