Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Amadeus napisał:

Teoretycznie fabrycznie już jest 2cm niżej niż seria. Tył generalnie siedzi dość przyzwoicie, tzn. opona prawie na równo z nadkolem. Z przodu jest więcej miejsca (w planie miałem talerzyki od B5, aby wyrównać "wizualnie" różnice).

Czyli reasumując, z 15mm dystansem wyjdzie felga 8,5" ET37. I rozumiem, że to jest już na równo z nadkolem i każdy mm dodatkowy powoduje wystawanie koła poza obrys?

Chcesz idealnie co do milimetra? to miarka w rękę i mierz. Morze z 2 mm wejdzie wiekszy dystans z przodu:wink: na tyle jest wiecej miejsca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potrzebuje pomocy :)

A4 B5 96r zawias 1BE felga 17 8J ET48 jaki dystans aby to w miarę normalnie wyglądało i nie obcierało przy załadowanym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie

planuje kupić alufelgi 16" 7j ET 42 i do tego opony 205/55/r16 do mojej a4 b5 1997r. czy jak założę to czy nic nie będzie obcierało?

Czytałem kilka stron i dowiedziałem się ze optymalnie ET powinno być 35-45, ale te felgi które mi się podobają są tylko z ET 42 stąd moje pytanie, chce się upewnić na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 19:34, adamek01 napisał:

Witam, mam pytanie

planuje kupić alufelgi 16" 7j ET 42 i do tego opony 205/55/r16 do mojej a4 b5 1997r. czy jak założę to czy nic nie będzie obcierało?

Czytałem kilka stron i dowiedziałem się ze optymalnie ET powinno być 35-45, ale te felgi które mi się podobają są tylko z ET 42 stąd moje pytanie, chce się upewnić na 100% :)

 

Wszystko wejdzie. Nic nie bedzie ocierac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jak mam felge 8cali et30 r18 i jak dam dystans 13mm to nie będzie za mocno wystawać???? Chodzi mi o to zeby równo z błotnikiem było może być troszkę schowana ale niewiele, auto to a4 b8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damian6158 napisał:

Pany, jak mam felge 8cali et30 r18 i jak dam dystans 13mm to nie będzie za mocno wystawać???? Chodzi mi o to zeby równo z błotnikiem było może być troszkę schowana ale niewiele, auto to a4 b8. 

Ciężko samemu zmierzyć?

Nikt tu nie jest wróżką i nie wie jaki maaz zawias i jak jest wygnieciony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, damian6158 napisał:

Pany, jak mam felge 8cali et30 r18 i jak dam dystans 13mm to nie będzie za mocno wystawać???? Chodzi mi o to zeby równo z błotnikiem było może być troszkę schowana ale niewiele, auto to a4 b8. 

https://youtu.be/3LeFZsyGRrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

18 8J et44 225/40 bez problemu do b5 wejdzie czy trzeba dystans by nie haczyło? bo i tak raczej felga bedzie sie troche chowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2018 o 17:11, muunv napisał:

Wiem ,mierzyłem i trzeba mi 1cm dystans, jest ale bez kołnierza centrującego nie będzie to przeszkadzać? Trochę lipa żeby felga się trzymała na samych srubach, są z kołnierzem ale 13mm i stąd moje ptytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 19:03, tomekhyh napisał:

witam,

18 8J et44 225/40 bez problemu do b5 wejdzie czy trzeba dystans by nie haczyło? bo i tak raczej felga bedzie sie troche chowac..

U siebie przez pewien czas miałem 8j opona 225/40 ET50 przód/tył i nie tarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Audi A4 B8 Allroad. Planuję kupić felgi aluminiowe w rozmiarze 18 bądź 19 cali jakie musi być et i szerokości felgi? Dziękuję za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia w dobrej cenie felgi 18' ET45 8j.

Przy oponie 235/40/18 będzie to wyglądać czy jest potrzebne kupno dystansu zmieniające ET na 35?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyda sie dystans, bo kolo bedzie schowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie Audi A4 B7

Mam do wyboru felgi 17 cali

7J ET 35

7,5J ET 28

 

Które lepiej będą wyglądać, nie chce bawić się w dystanse, chce komfortowo jeździć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku felgi  5x112 8j et 48 18'.  Będą pasować do A4 B6? I jakie najlepiej oponki dobrać do nich? Myślałem nad 225/40/18. Zawias 1BE

Edytowane przez m_kott
Dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda pasowac, jak nsjbardziej. Jeszcze dystans bedziesz chcial wrzucic :) Opona 225/40/18. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muunv napisał:

Beda pasowac, jak nsjbardziej. Jeszcze dystans bedziesz chcial wrzucic :) Opona 225/40/18. 

No właśnie najlepiej jakbym nie wrzucał dystansów. Obejdzie się bez, tak zeby nie siedziały w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obejdzie sie bez dystansow. Beda schowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, muunv napisał:

Nie obejdzie sie bez dystansow. Beda schowane

Jakie będzie najoptymalniejsze ET, tak zeby nie były schowane ani zeby za bardzo nie wystawaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co kto lubi. Ale cos pomiedzy, to et35. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...