Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie dobre żarówki H7 do A4 B5 FL Lampa soczewka


mateusztbg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jakiś czas temu miałem "przyjemność" wracać w nocy autem rodziców A4 B5 FL (lampa na soczewce, żarówka H7) 1999r

Oświetlenie drogi w tym aucie to jakaś tragedia albo ja mam już jakieś upośledzenie ze swojej a4 b7 z bi-xenonem

W Każdym razie, w B5 co chwile musiałem wspomagać się światłami drogowymi bo nawet nie było widać czy poruszam się w swoim pasie, że nie wspomnę już o bardzo krótkiej odległości jaką te światła oświetlają.

Zacząłem od polerki kloszy w tym aucie bo były już strasznie "zamglone" z zewnątrz są już teraz zrobione na cacy, kupiłem u nas na forum używane odbłyśniki + soczewki w idealnym stanie na dniach zabieram się za montaż.

Teraz chcę kupić jakieś dobre żarówki H7 do tych lamp, panowie co doradzacie?

W miejscowym sklepie motoryzacyjnym bardzo chwalą te TUNGSRAM'y :

ŻARÓWKI TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +120% H7 12V 55W

https://allegro.pl/oferta/zarowki-tungsram-megalight-ultra-120-h7-12v-55w-6694601328

 

Używał ktoś z Was tych dokładnie? Rzeczywiście świecą lepiej od zwykłych żarówek za 3zł, wytrzymają chociaż rok jazdę 3-4razy w tygodniu?

Z góry dzięki za opinie, jeśli nie te to polećcie coś sprawdzonego co naprawdę dobrze świeci.

 

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewka w B5 z żarówką to dramat, żadna nie da dobrego bezpiecznego świecenia, moim zdaniem nie pozostaje nic innego jak xenon HID H7 w rozsądnej barwie 4300K żeby nikt się nie czepiał... Przerabiałem ten temat u siebie na różne sposoby i skończyło się na bixenonie... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mateusztbg napisał:

Rzeczywiście świecą lepie

Tak świecą bardzo dobrze . Polecam . 

Możesz też kipi Osram Nightbreaker   też są bardzo dobre.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żarówek tungsram +120% również mogę polecić jedne z lepszych jak nie najlepsze w stosunku jakość/cena. Jezdziłem na nich i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć jedyny zarzut jaki mam i miałem to żywotność max 6 miesięcy i kolejna wymiana. Ale tak jak użytkownicy pisza im większy plus % w żarówkach tym krótsza żywotność , u mnie by się to sprawdzało. Teraz mam jakies Starline +30 % koszt sztuki ok 12 zł jeden komplet wytrzymał ponad rok i dopiero padła żarowka , daja fajne białe światło ale tylko jak jest sucho . W trakcie deszczu już nie jest tak pięknie jak na suchym no ale to już jest taki urok h7 o białej barwie … W dużej mierze zależy również ile kto jeździ samochodem bo jeśli do przysłowiowego kościoła to można zakładac te tungsramy powinny spokojnie objechać rok albo i dłużej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dliwski napisał:

Soczewka w B5 z żarówką to dramat, żadna nie da dobrego bezpiecznego świecenia, moim zdaniem nie pozostaje nic innego jak xenon HID H7 w rozsądnej barwie 4300K żeby nikt się nie czepiał... Przerabiałem ten temat u siebie na różne sposoby i skończyło się na bixenonie... 


Ja wiem, że efektu z bi-xenonu jaki mam w b7 raczej nie uzyskam, ale jeśli mogę chociaż te 30-40% poprawić względem tego dramatu który jest teraz to myślę, że warto.

Co do hidów, rodzice już mają swoje lata i nie chcę ich ładować w niepotrzebny stres związany z zabieraniem dowodu, przeglądami itp, dlatego wolę po prostu zrobić to co zrobiłem: polerka lamp, wymiana odbłyśników i soczewek + bardzo dobre h7.

39 minut temu, jacek70 napisał:

Tak świecą bardzo dobrze . Polecam . 

Możesz też kipi Osram Nightbreaker   też są bardzo dobre.

Czyli używasz tych tungsramów i jest różnica w porównaniu do zwykłych h7 za 3zł?

4 minuty temu, Daniel85 napisał:

Co do żarówek tungsram +120% również mogę polecić jedne z lepszych jak nie najlepsze w stosunku jakość/cena. Jezdziłem na nich i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć jedyny zarzut jaki mam i miałem to żywotność max 6 miesięcy i kolejna wymiana. Ale tak jak użytkownicy pisza im większy plus % w żarówkach tym krótsza żywotność , u mnie by się to sprawdzało. Teraz mam jakies Starline +30 % koszt sztuki ok 12 zł jeden komplet wytrzymał ponad rok i dopiero padła żarowka , daja fajne białe światło ale tylko jak jest sucho . W trakcie deszczu już nie jest tak pięknie jak na suchym no ale to już jest taki urok h7 o białej barwie … W dużej mierze zależy również ile kto jeździ samochodem bo jeśli do przysłowiowego kościoła to można zakładac te tungsramy powinny spokojnie objechać rok albo i dłużej.

Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Tak jak pisałem oni tym autem jeżdżą 3 razy w tygodniu + raz na miesiąc jakaś trasa ok 150km więc auto nie jest jakoś przestanie eksploatowane.

Zresztą te 50zł na 6 miesięcy to nie jakiś specjalny wydatek chociaż z montażem jednej trzeba trochę czasu poświęcić (zdemontować dolot)

A jak właśnie oceniacie te Tugsramy podczas jazdy nocnej w deszcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po oddaniu odbłyśników do regeneracji uzyskałem znaczną poprawę, do tego kupiłem Philips H7 White Vision, założone w listopadzie 2017 i świecą do teraz. Niektórzy bardzo skracają żywotność swoich żarówek tym, że od razu po włączeniu silnika włączają światła, lub co gorsza, najpierw światła potem silnik. Te skoki napięcia w układzie zabijają żarówki. Należy najpierw odpalić silnik, ja po kilku sekundach włączam postojowe, dopiero jak obroty silnika się ustabilizują po ok 10-15 sekundach włączam światła mijania. Na aukcji pisali, że żarówki wytrzymują pół roku ale jak się stosuje tą metodę, co opisałem wyżej, to poświecą znacznie dłużej.

Edytowane przez Langista
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobiłeś polerke kloszy i wymeniłes odbłyśniki, to jak wstawisz te żarówki tungsram 120 % powinien Cie zadowolić efekt końcowy. Co do jazdy noca w deszczu na tych zarowkach nie miałem większych zastrzeżeń co do widoczności, na pewno obecne które posiadam jak skoncza zywot to musi wpaść cos innego i nawet niech będzie swiatło o barwie żółtej ale tu już liczy się bezpieczeństwo w trakcie jazdy w takich warunkach a nie wygląd zewnętrzny. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Langista napisał:

Ja po oddaniu odbłyśników do regeneracji uzyskałem znaczną poprawę, do tego kupiłem Philips H7 White Vision, założone w listopadzie 2017 i świecą do teraz. Niektórzy bardzo skracają żywotność swoich żarówek tym, że od razu po włączeniu silnika włączają światła, lub co gorsza, najpierw światła potem silnik. Te skoki napięcia w układzie zabijają żarówki. Należy najpierw odpalić silnik, ja po kilku sekundach włączam postojowe, dopiero jak obroty silnika się ustabilizują po ok 10-15 sekundach włączam światła mijania. Na aukcji pisali, że żarówki wytrzymują pół roku ale jak się stosuje tą metodę, co opisałem wyżej, to poświecą znacznie dłużej.

Dlatego tez zacząłem od polerki + wymiany odbłyśników :)

Dzięki za te informacje na temat poprawnej eksploatacji tych "mocniejszych" żarówek, nawet nie wiedziałem o tym, przekaże na pewno :)

36 minut temu, Daniel85 napisał:

Jeśli zrobiłeś polerke kloszy i wymeniłes odbłyśniki, to jak wstawisz te żarówki tungsram 120 % powinien Cie zadowolić efekt końcowy. Co do jazdy noca w deszczu na tych zarowkach nie miałem większych zastrzeżeń co do widoczności, na pewno obecne które posiadam jak skoncza zywot to musi wpaść cos innego i nawet niech będzie swiatło o barwie żółtej ale tu już liczy się bezpieczeństwo w trakcie jazdy w takich warunkach a nie wygląd zewnętrzny. 

Oki dzięki bardzo za info.

Mi właśnie też nie chodzi kompletnie o barwę tylko o widoczność w nocy, mogą świecić i na żółto i na biało byle by dawały więcej światła bo obecny stup jest po prostu tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze ma coś do dodania co do tych Tungsramów? Bo w poniedziałek już bym to kupił jeśli nikt nie ma nic do dodania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja odbłyśników to podstawa dobrego oświetlenia w tej lampie. Żarówki Tungsram mogą być.  Ja założyłem Philipsa. Wczoraj w nocy był test po regeneracji odłyśników. Efekt poprawy 100%.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RING, General Electric, Tungsram pochodzą prawdopodobnie z tej samej taśmy produkcyjnej.

Zależy na jaką powtarzalność  trafisz co do jakości ustawienia włókna.

Philipsy również dobrze się sprawują.

Najlepsza według mnie jakość to Ringi i Osram ale Sylvania.

Oczywiście te + 90/120/150%  nie przekłada się na to, że strumień światła będzie o tyle większy ale jaśniej jest.

Okupione to jest trwałością ale Ringi i Sylvania biegają już drugi rok.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dzac4 napisał:

Regeneracja odbłyśników to podstawa dobrego oświetlenia w tej lampie. Żarówki Tungsram mogą być.  Ja założyłem Philipsa. Wczoraj w nocy był test po regeneracji odłyśników. Efekt poprawy 100%.

OK dzięki odbłyśniki tak jak pisałem kupione na forum w bardzo dobrym stanie używane, żarówki dziś kupuje te tungsramy :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...