Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż miski olejowej


andrzejm85

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację jak zdemontować miskę oleju w a4 b7 2,0 tdi BPW. Szukałem na forum ale mam sprzeczne informację co do wyjęcia tej miski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  mialem  Taki  sam problem  . Jestem po  wymianie (wczoraj ) felernego  walka i  zabieraka.   a  wiec jak  z demontowac miske olejowa :

1. demontujemy   oba  kola  - podpieramy  auto  na  kobylkach.

2  demontojemy oslone  dolna wraz  ze  wszystkimi  wieszakami   oslony

3. odkrecamy   belke stabilizatora( mocowana  do   zawieszenia poduszek )

4   ustawiamy na  kole zamachowym okienko przez ktore odkrecamy   najpierw jedna , a nastepnie 2  srobe ( imbus  5    nie dlugi  ja  musialem obciac  poniewaz  nie  ma  miejsca  oby go obrocic

5  Podpieramy  silnik oby  moc  go potem podniesc  do gory opieramy belke  do  mocowania  silnika na rantach blotnikow  

6 odkrecamy mocowanie silnika do poduszki- z obu  stron

7 potem podnosimy  silnik  do  gory - zwalniamy   poduszki, ktore nastepnie odkrecamy -poduszka lewa patrzac  z przodu samochodu rozpiac mocowanie kabla  do  rozrusznika Czarna oslona

8  odkrecamy cale  oprzyrzadowanie przekrecone  do miski olejowe,j u  mnie chlodnica  do  oleju, przewod  do klimy . sciagamy pasek  klinowy poniewaz  musimy odkrecic  sprezarke  klimy, ktora  podwieszamy  na  "trykach "

 

9 Ja  po lewej stronie wsadzilem kolek miedzy belke a nadwozie ( dosc  Gruby,   aby odsunac   belke  zawieszenia  w  dol 

I wtedy dkrecamu  wszystkie  sruby ( 10 na imbus 5)  po  obwodzie  miski  olejowe , a  nastepnie   z  czola  13 chyba 4  szt   i od  spodu  dwie  dlugie  sruby (13) mocowane  do  bloku  silnika od  spodu  i  nie trzeba  zapopomniec  o  ukrytych 2  srubach  (10)  na imbus 5 szt  2 kolo kola  zamachowego

po  wykonaniu  wszystkich  czynnosci    mala  delikatna dzwignia miedzy miska a blokiem ,miska  schodzi  bez  problemu .

 Cala  oparecja  trwala  ok 8  godz i  dwoch  ludzi   tzn demontaz i ponowny montaz  wmniana  felernego zabieraka i  walka wyrownawczego

Do  wymiany wadliwego walka i zabieraka  konieczne jest zablokowanie  rozrzadu  tak jak  do jego  wymiany

pozd  i zycze  owocnych prac

Edytowane przez czester50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...