Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup i montaż czujników parkowania A4 B5 FL


mateusztbg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Jako, że w najbliższym czasie będę miał trochę wolnego czasu zabrałem się za Audi A5 B5 FL moich rodziców.

Chciałbym zakupić któreś z tych czujników (No chyba, że polecacie jakieś inne):

https://allegro.pl/oferta/czujniki-parkowania-cofania-tyl-4-szt-buzzer-7544259615

lub te jeśli to to samo tylko w innej cenie i niczym się nie różni:

https://allegro.pl/oferta/czujniki-parktronic-4x-czujnik-parkowania-cofania-7588341505

 

Czy Waszym zdaniem one się czymś różnią? Może macie jakieś dobre, sprawdzone przez Was, jak tak to poproszę o linka.

Drugie pytanie dotyczy montażu, szukałem trochę po naszym forum i znalazłem 2-3 tematy ale to z 2009r i 2011r więc do dzisiejszego dnia możliwe, że wiele się zmieniło jeśli chodzi o produkcje i parametry tych czujników więc może i co do montażu ich są już różne zdania.

Do sedna, czy w Sedanie A4 B5 FL 1999r widocznym na zdjęciu poniżej lepiej montować takie czujniki w zderzaku czy w dokładce zderzaka? Jest to jakoś specjalnie trudne, bo nie ukrywam, że specjalnych zdolności mechanicznych nie posiadam.

Z góry dziękuję za rady i opinie, tych którzy zamontowali już takie czujniki u siebie bardzo bym też prosił o wrzucenie zdjęcia jak to wygląda.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Tył Audi rodziców:
 

4819763fa2b31652gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nic nie pomoże? Chciałem już je zamówić bo we wtorek moge już ruszać z pracą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję zrobić to u siebie ale plan mam taki żeby kupić OEM hokej zderzaka z PDC i uniwersalny zestaw czujników. Nie chcę ori czujników bo trzeba wiązki ciągnąć przez całe auto. Tak przynajmniej jest podłączony zestaw fabrycznie. Jeśli chcesz montować w zwykły zderzak to wiercić musisz w samym zderzaku bo w dokładce czujniki będą pod złym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk jak napisałem zakupiłem już te z linku powyżej, zamontowane będą w zderzaku bo też czytałem, że w dokładce może być problem

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz opinie o tym produkcie po zamontowaniu. Sam będę robił to wiosną i myślałem o zestawie Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw jak Twój ale z innym głośnikiem. Centralka i głośnik zamontowane w bagażniku, niewidoczne. Słychać bez problemu w kabinie. Zamontowane w zderzaku A4 B5 przedlift, bez demontazu. Trochę było zabawy z przeciągnięciem kabli ale ostatecznie nie musiałem demontować zderzaka. Wszystko działa bez problemu jakoś do końca października. 

 

IMG_20181101_124112.jpg

IMG_20181101_130406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem te z linku co podałem.

Powiem tak chinol jak chinol niska półka nie ma co porównywać z ori które mam np w B7.

No ale coś tam zbierają i ostrzegają więc jakoś tam zadanie swoje spełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am 4.2.2019 um 18:25 schrieb TomaszMkII:

Mam taki zestaw jak Twój ale z innym głośnikiem. Centralka i głośnik zamontowane w bagażniku, niewidoczne. Słychać bez problemu w kabinie. Zamontowane w zderzaku A4 B5 przedlift, bez demontazu. Trochę było zabawy z przeciągnięciem kabli ale ostatecznie nie musiałem demontować zderzaka. Wszystko działa bez problemu jakoś do końca października. 

 

IMG_20181101_124112.jpg

IMG_20181101_130406.jpg

@TomaszMkII jak wywierciles dziury na czujniki, skoro zaraz w zderzaku jest metalowa belka? Da rade wcisnac je na sile ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to od tamtej pory już tyle innych rzeczy zrobiłem że nie pamiętam jak to wierciłem. Przykleiłem taśmę malarską, podzieliłem odległości i wysokości, wywierciłem, nie pamiętam żebym miał jakieś problemy z tą blachą 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vor 3 Stunden schrieb TomaszMkII:

Szczerze to od tamtej pory już tyle innych rzeczy zrobiłem że nie pamiętam jak to wierciłem. Przykleiłem taśmę malarską, podzieliłem odległości i wysokości, wywierciłem, nie pamiętam żebym miał jakieś problemy z tą blachą 

Wlasnie ja w tym samym miejscu wiercilem i po okolo 1cm zaskoczyla mnie blacha, wzdluz calego zderzaka. Nie moglem juz za bardzo wiercic bo wiertlo z opakowania jest chyba za slabe. Rozumiem ze raczej zadnej blachy nie widziales? Pamietasz moze czy wierciles jakims specjalnym wiertlem czy tez tylko tym ktore przyszlo z czujnikami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak trafiłem że nie zahaczyłem o blachę, wiedziałem i widziałem że jest, ale nie musiałem w niej wiercić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...