Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 ADR niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku


boww152

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu zaznaczam, że jestem zielony we wszystkim ale staram się mniej więcej pojać co i jak. A więc opis sytuacji w skrócie.  Pewnego dnia po nocy, odpalam auto, wszystko super a po przejechaniu kilometra może nagle  kontrolka od oleju. Niestety ja głupi przejechałem jeszcze trochę drogi ale pomińmy to. Auto wcześniej nie brało praktycznie w ogóle oleju, wymieniałem ostatnio sam 2kkm temu i nie ubyło na bagnecie nic, sprawdzam co mniej więcej tydzień dla spokoju. Auto na kanale, na odpalonym dosłownie sikało olejem - okazała się uszczelka chłodniczki oleju - wymieniłem. Po wymianie, dla sprawdzenia czy usterka naprawiona i tylko tam był wyciek, dolałem elfa 10w40, valvoline i lotos (tego najwięcej), właściwości te same. Wcześniej był zalany valvoline 10w40. A więc odpaliłem auto, przez chwile auto pracowało dosyć głośno i klekotało jak diesel, poczekałem spokojnie aż mu przejdzie - przeszło, ucichł. Zrobiłem rundkę tylko i wyłącznie dla testu by zobaczyć czy to był jedyny wyciek (na szczęście tak), po przejechaniu może 7km wyskoczyła kontrolka oleju. Nie miałem pojęcia czemu bo olej był w normie. Zatrzymałem się i dolałem "szklankę". Znikła, ale to raczej nie od ilości. Zrobiłem tak jeszcze parę km i wyskoczyła mi po drodze na chwile i zgasła. Następnego dnia kupiłem olej 10w40 valvoline i płukankę LM. Zalałem płukankę, później spuściłem olej. W sumie zostawiłem filtr oleju, ale wymieniłem go przy dolewaniu mieszanki olejów więc pewnie coś tam zostalo ale były to świeże oleje.

Zalałem nowy olej, jest w normie prawie na max na bagnecie. I dalej to samo z kontrolką. Dzisiaj po nocy, odpalam zimny silnik - no chodzi super, naprawdę sam się zdziwiłem. Nie wyskakuje kontrolka na zimnym nawet jeśli się przyciśnie. Po paru minutach jazdy, czym silnik cieplejszy to słychać głośny turkot, gdy się już całkowicie nagrzeje turkot słychać cały czas. I wtedy gdy silnik jest juz ciepły kontrolka oleju wyskakuje gdy obroty są powyżej 1000coś. Może stać na jałowych - turkocze mimo wszystko ale kontrolka nie wyskakuje. Gdy dam gazu, czy podjadę kawałek miga kontrolka, a gdy dam go na jałowe kontrolka po paru sekundach znika, choć i czasami też nie.

Co może być nie tak? Moje myślenie jest takie, że przez słabe ciśnienie oleju napinacz wałka rozrządu nie wyrabia bo jest hydrauliczny i stąd ten turkot, a gdy jest zimny i ma te ciśnienie (nie ma kontrolki) jest wszystko cicho i okej.

Czy przy moich "naprawach" mogłem coś zrobić? No nie wierzę, żeby się zatkał "smok" czy jak to tam albo pompa oleju się zepsuła, bo od czego? Od mieszanki olejów do testu na pare km i kilkanaście minut pracy? Od niewymienionego filtra po mieszance olejów? Proszę o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pomiaru ciśnienia oleju ale na 99% jest za niskie i micha do zwalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy od zbyt niskiego ciśnienia oleju, nawet jeśli kontrolka nie wyskakuje (i może jest ciut powyżej granicy na której wyskakuje kontrolka) to może być klekotanie? Tylko czemu na zimnym jest praktycznie cisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i pewnie to napinacz hałasuje albo już cała góra na sucho pracuje, ciężko wróżyć na odległość. Zimny silnik, gęściejszy olej = większe ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiałem sam na sobie, na gorącym jak odpalałem to był klekot nie do zniesienia, kontrolka oleju też była w czasie jazdy gdy obroty spadały poniżej 1700 obrotów, wymiana pompy oleju rozwiązała wszystkie te problemy, o których wspomniałem. :)

Po prostu było za słabe ciśnienie oleju, wniosek, skończona pompa oleju :D

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...