Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Załącznie Turbo


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zaczalem sie zastanawiać czy moje turbo załącza się w odpowiednim momencie, czy czasem nie za późno. Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość ale porównuję moją B6 1.8T 150km z Touranem 1.gen staruszka 1.9TDI 100km a tam wydaje mi się że Turbo bierze duzo wcześniej niż moje.

Pytanie czy to jest sens porównywać benzyne z dieslem ?

Oraz najważniejsze, czy są jakieś dane statystyczne przy jakich obrotach zdrowa turbina powinna się uruchamiać?

B6 Avant 2002r 1.8T 150KM AVJ

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marciol napisał:

Cześć, ostatnio zaczalem sie zastanawiać czy moje turbo załącza się w odpowiednim momencie, czy czasem nie za późno. Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość ale porównuję moją B6 1.8T 150km z Touranem 1.gen staruszka 1.9TDI 100km a tam wydaje mi się że Turbo bierze duzo wcześniej niż moje.

Pytanie czy to jest sens porównywać benzyne z dieslem ?

Oraz najważniejsze, czy są jakieś dane statystyczne przy jakich obrotach zdrowa turbina powinna się uruchamiać?

B6 Avant 2002r 1.8T 150KM AVJ

Nie ma sensu porównywać, bo oczywiste jest że w dieslu będzie wcześniej wstawać.

Jak masz jakieś wątpliwości to wykonaj logi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 to turbo sie nie "załącza", one pracuje non stop. Kolejna sprawa to w bardzo zdrowej serii pelen boost jest juz osiagany przy 2.2 tys RPM (choc widzialem nawet wczesniej). Do diesla nie ma co porownywac bo to calkiem inna charakterystyka silnika. Pewnosc da Ci zrobienie logow dynamicznych jak kolega wyzej wspomnial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...