Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Klimatyzacja nie działa jak jest zimno


fox700912

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podpytać, czy ktoś może mi podpowiedzieć co jest nie tak z Klimą w mojej A4 B5

Klimatyzacja działa prawidłowo latem, natomiast zimą jak jest zimno.... czy li temp. spada do ok. zera lub na minusie, TO NIE MOŻNA ZAŁĄCZYĆ KLIMY.

Jak będzie trochę więcej stopni to działa.

Czy ktoś może wie co może być przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fox700912 napisał:

 

Czy ktoś może wie co może być przyczyną??

potrzebna Ci jeszcze klima jak na dworzu jest zero ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście.. Klimatyzacja wyciąga wilgoć.. Osusza... 

To Kolega tego nie wiedział? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fox700912 napisał:

No oczywiście.. Klimatyzacja wyciąga wilgoć.. Osusza... 

To Kolega tego nie wiedział? 

wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 5 stopni nie załączy się że wzgledu na zabezpieczenie układu klimy przed zamarznięciem i jej rozsadzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu B5 poniżej 5°C klimy nie można załącżyć.  ( taki myk producenta )  w innych modelach owszem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacek70 napisał:

W modelu B5 poniżej 5°C klimy nie można załącżyć.  ( taki myk producenta )  w innych modelach owszem ??

Niedawno odebrałem drugie auto z naprawy blacharskie A4 B7. Podczas prac odkręcony musiał być osuszacz ze względu na dostęp do prac. 

Po zakonczonych pracach pojechałem na napelnienie klimy. 

Jak sprawdzić czy działa, jak jest niska temp.?? 

Po sprawdzeniu VCDS błędów nie pokazuje. Czynnik jest w układzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w B7 klimę zawsze można włączyć . O ile jest sprawna.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisano, w audi a4 b5 i wielu modeli grupy Vag nie da się uruchomić sprężarkę klimy jak jest +2 i niżej, jest to powodowane tym że w tych pojazdach klima ma sztywne sprzęgło, i niema płynnej regulacji wydajności sprężarki, albo działa albo wcale, natomiast a4 b6, b7 i wyżej (inne samochody też), które mają sprężarke klimatyzacji działającą cały czas, sprzęgło bez możliwości całkowitego rozłączenia, sterowanie odbywa się poprzez elektrozawór, tym samym jest możliwość załączania przy ujemnych temperaturach, i możliwość regulacji wydajności sprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 12:32, OlekS napisał:

Tak jak wyżej napisano, w audi a4 b5 i wielu modeli grupy Vag nie da się uruchomić sprężarkę klimy jak jest +2 i niżej, jest to powodowane tym że w tych pojazdach klima ma sztywne sprzęgło, i niema płynnej regulacji wydajności sprężarki, albo działa albo wcale, natomiast a4 b6, b7 i wyżej (inne samochody też), które mają sprężarke klimatyzacji działającą cały czas, sprzęgło bez możliwości całkowitego rozłączenia, sterowanie odbywa się poprzez elektrozawór, tym samym jest możliwość załączania przy ujemnych temperaturach, i możliwość regulacji wydajności sprężarki

 

Mijasz się z prawdą. Sprężarka z B5 owszem miała sprzęgło elektromagnetyczne, ale zawór wydajnościowy też w niej był- to są sprężarki o zmiennym wydatku, regulowanym poprzez zmianę pojemności skokowej, a nie żadne sztywne on/off jak np. w starych volvo. W B6 też nie przypominam sobie aby klima mi ruszała na mrozie, koło 0 już się nie załączała i nie chciała np. odparować szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a4 b5 97 rocznik. Klima jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie chłodzić i osuszać powietrze i zaparowane szyby wiosną, latem, jesienią i zimą jeśli temp na zewnątrz nie spadnie poniżej 2 stopni. Jeśli mamy na zewnątrz poniżej 2 stopni albo mróz, klimatyzacja nie zadziała i nie osuszy nam powietrza. 

Edytowane przez KenDob
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, u mnie też tak samo, w lato chłodzi, a w zimę nie, no co to może być? U kolegów w samochodach tak samo, nie zależnie od marki, i pytanie takie, jak mam schłodzić auto jak jest 10 stopni ma minusie? HE HE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pomocny napisał:

Faktycznie, u mnie też tak samo, w lato chłodzi, a w zimę nie, no co to może być?

Sie popsuła  :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...