Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Kapie olej, nie wiadomo skąd


Michal919

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.. który kapie po szybkiej jeździe 

silnik 1.9tdi 116km a4 b7 2005r

jak jeżdżę spokojnie nic sie nie dzieje, po szybkiej jeździe natomiast , jak auto postoi kilka godzin to jest plama oleju wielkości kapsla od piwa 

samochod bym u dwóch mechaników, jeden podobno wymienił uszczelkę pod vacu pomp i nic to nie dało..

drugi mechanik natomiast powiedział ze cieknie z pod pokrywy zaworów ze wytwarza sie tam duże ciśnienie i wymienił cała pokrywę zaworów (podobno z jakas odma i separatorem oleju) niestety jak jeżdżę spokojnie to problemu nie ma ale jak jazda jest bardziej żwawa to problem powrócił, mechanik straszy mnie ze może być turbo do regeneracji lub przedmuchy z silnika i remont... twierdzi ze przy wymianie pokrywy w odlocie był olej..  troszkę juz wykosztowalem sie na to wszystko niestety problem jest nadal ten sam... ewentualnie może polecicie jakiś warsztat w okolicach Katowic co specjalizuje sie w Vagach (Sosnowiec,Dąbrowa górnicza, Chorzów itd) 

niestesty w tych kwestiach jestem zielony, czy miał ktoś może podobny problem z tym silnikiem? 

 

Edytowane przez Michal919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechać, umyć silnik, wytrzeć do sucha, przejechać się i sprawdzić skąd dokładnie to leci, jakieś lusterko do pomocy, telefon z aparatem... 

24 minuty temu, Michal919 napisał:

ze przy wymianie pokrywy w odlocie był olej..

Każde TDI ma olej w dolocie, kwestia ile tego jest... Przejrzeć wszystkie rury powietrzne, coolera, te na górze, okolice EGRa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamilkiero napisał:

1.9 BKE ???jak stoi auto opisz plus minus w którym miejscu skapuje ten olej

Mam osłonę, jednak gdy wjechałem na kanał to olej dawał mylne wrażenie ze kapie z łączenia miedzy silnikiem a skrzynią 

generalnie jak auto stoi na prostym to olej kapie centralnie na środku z tylnej części silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michal919 napisał:

Mam osłonę, jednak gdy wjechałem na kanał to olej dawał mylne wrażenie ze kapie z łączenia miedzy silnikiem a skrzynią 

generalnie jak auto stoi na prostym to olej kapie centralnie na środku z tylnej części silnika 

Może simmering na wale przepuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tylnej strony silnika i spływa w strone Egr , po bloku ( lewa strona silnika jak stoisz przodem do auta ) i brudzi tez rozrusznik? Tez mam te silnik bke i tez  mam wyciek

,  wymieniałem usczelke pod pokrywa , dokrecałem tak jak trzeba , silikon w punktach przy wałku pod uszczelke , i dalej cos sie sączy , chociaż jak zakładałem uszczelke bez silikona to sie wiecej pociło . Jest też mozliwość że może się saczyc z pod uszczelki głowicy w tamtym miejscu czyli z tyłu paru osobom sie właśnie pociło ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 18:43, szalonyharry napisał:

z tylnej strony silnika i spływa w strone Egr , po bloku ( lewa strona silnika jak stoisz przodem do auta ) i brudzi tez rozrusznik? Tez mam te silnik bke i tez  mam wyciek

,  wymieniałem usczelke pod pokrywa , dokrecałem tak jak trzeba , silikon w punktach przy wałku pod uszczelke , i dalej cos sie sączy , chociaż jak zakładałem uszczelke bez silikona to sie wiecej pociło . Jest też mozliwość że może się saczyc z pod uszczelki głowicy w tamtym miejscu czyli z tyłu paru osobom sie właśnie pociło ;/ 

Panowie żadne uszczelki smeringi itp itd !!! To puszcza pompa TANDEM.... Mam ten sam samochód i ten sam silnik i dopadłem ten problem. ( też kapało i dawało mylne znaki że, to smering na wale )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

W mojej był wyciek spod złącza wiązki pompowtrysków w głowicy....cały silnik z prawej strony, spód,skrzynia byly zarzygane olejem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ten sam problem silnik 2.0 tdi Bpw mechanik twierdzi że to pod pokrywy zaworów leci w rogu po lewej stronie jak się stoi przodem do silnika jest zwichrowana pokrywa w rogu i nawet uszczelka z silikonem nie pomogła tylko trochę to dziwne miałem stan oleju bo byl wymieniany i zrobilem przez tydzień ok 800 km i pokazała się kontrolka że minimum oleju czy to możliwe że tyle wyciekło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...