Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MONTAŻ AUDI DRIVE SELECT


Popo25

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Podejmuje próbę założenia Audi Drive Select. Zamówiłem już panel z przyciskami (podobno nie zbędny) mam instrukcję jak się go wyciąga jakby ktoś chciał. Na zagranicznym forum znalazłem krótki opis. Nie wiem czy to wystarczy czy nie trzeba jeszcze gdzieś kodować.

https://www.audiworld.com/forums/a4-b9-platform-discussion-212/2017-a4-coding-tweaks-2898879/page30/

czy może ktoś już z kolegów instalował u siebie? Wszelkie podpowiedzi mile widziane. Jeżeli mi się uda na pewno opublikuje instrukcję krok po kroku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to możliwe bez kodów SVM (kodów aktywacyjnych), które są chyba tworzone dla konkretnego numeru VIN.

A nawet z nimi wymagana jest aktywacja w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest Software Component Management ? Odczytujemy  Confirmation of installation  change, a później przeliczamy za pomocą kalkulatora XOR  (https://www.miniwebtool.com/bitwise-calculator/?data_type=16&number1=76b9&number2=51666&operator=XOR)

U mnie błąd z SVM zniknął, ale pozostał error w 5F: 5F: U111100 - Function limitation due to missing message. Intermittent . 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie wiedziałem że można to w ten sposób aktywować. Jak szukałem informacji o kodowaniu ADS na zagranicznych forach to niestety nic nie znalazłem poza paroma osobami, które próbują to zrobić, ale im się nie udało. 

Ciekawe czy w ten sam sposób można by doposażyć Audi smartphone interface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ossol napisał:

Byłem w ASO i powiedzieli mi że oni nie są w stanie tego zrobić. Także pewnie jakiś Janusz w garażu prędzej to ogarnie.

Nikt Ci tego w garażu nie ogarnie bo jest konieczna aktywacja online. Jedź do innego ASO bo tam gdzie byłeś najwyraźniej im się nie chce albo nie potrafią bo sa debilami. 

Potrzebujesz listwę z przyciskami i dokument aktywacyjny do aktywacji online jeżeli masz skrzynię automatyczną. Jeżeli masz skrzynię manualną musi być dodatkowo pedał gazu wymieniony. Tu masz nr. części.

 

20200909_205857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...