Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czym ładować AGM


bolo1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z takim pytaniem bo nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Posiadam audi a4 b8  w ktorym nieco osłabił się akumulator odpala w miarę normalnie ale przy pomiarach osiąga słabe wyniki. Był testowany specjalnym narzędziem i oto wynik:50294455_2097775570309154_1483132939809062912_n.jpg

 

Chcę kupić jakiś prostownik którym mogę bezpieczenie doładować Agm. Mam w domu kilka prostownikow ale starego typu.  Myślalem nad tym : Auto charger 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. tu poczytaj : https://www.motochemia.pl/sposob-ladowanie-akumulatorow-agm-n-146.html

Z testu wynika że Twój aku ma połowę sprawności. Jest to raczej jego ostatnia zima......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, tam gdzie sprawdzali powiedzieli, że jest w porządku tylko żeby go dobrze naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pepper.pl/promocje/prostownik-automatyczny-lidl-za-59zl-56972

Taki w zupełności wystarczy, ładuje prądem ok. 4A, jest sterowny mikroprocesorem i nie przeładuje aku :hi: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piotrsob1 napisał:

https://www.pepper.pl/promocje/prostownik-automatyczny-lidl-za-59zl-56972

Taki w zupełności wystarczy, ładuje prądem ok. 4A, jest sterowny mikroprocesorem i nie przeładuje aku :hi: :)

a doładuje aku do 100%? :)   nie jest bardzo rozładowany bo 12.08 to chyba nie jest jeszcze tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuje , pod warunkiem że akumulator jest w stanie te  100% przyjąć :decayed:

Ważny jest też czas ładowania , w końcowej fazie ładowania procesor zmniejsza prąd ładowania do około 20% początkowego i osiągnięcie pełnego naładowania trochę trwa.

I może się jeszcze wydłużyć jak ładujemy aku w aucie bez jego odłączania od instalacji .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotrsob1 napisał:

Naładuje , pod warunkiem że akumulator jest w stanie te  100% przyjąć :decayed:

Ważny jest też czas ładowania , w końcowej fazie ładowania procesor zmniejsza prąd ładowania do około 20% początkowego i osiągnięcie pełnego naładowania trochę trwa.

I może się jeszcze wydłużyć jak ładujemy aku w aucie bez jego odłączania od instalacji .

 

wiem wiem, tylko czy ładowarki pod koniec same nie odcinają ładowanai i nie przechodzą w tryb monitoringu?  wahałem sie dlugo nad wyborem bo ludzie pisali ze żadna ładowarka automatyczna mikroproccesorowa nie robi gęstości elektrolitu ale w agm to nie ma chyba znaczenia bo tam nie ma płynnego tak jak w normalnym akumulatorze i  ogladalem testy ladowarek ładowały akumulatory lecz nie robiły tej gęstości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc " robi gęstości elektrolitu ", mogę się tylko domyślać że chodzi Ci o odsiarczenie akumulatora .

Do tego oczywiście się takie automatyczne jak ten z linku się nie nadają bo zazwyczaj powyżej 14,5 V kończą proces ładowania.

No ale temat nie jest o odsiarczaniu ,tym bardziej akumulatorów AGM :)

 

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrsob1 napisał:

Nie wiem co masz na myśli pisząc " robi gęstości elektrolitu ", mogę się tylko domyślać że chodzi Ci o odsiarczenie akumulatora .

Do tego oczywiście się takie automatyczne jak ten z linku się nie nadają bo zazwyczaj powyżej 14,5 V kończą proces ładowania.

No ale temat nie jest o odsiarczaniu ,tym bardziej akumulatorów AGM

 

tak o tym mówię :) chyba większość ładowarek  powyzej 14,5 koncza proces ładowania. A poniżej jakiego napięcia akumulator się ,,zasiarcza" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bolo1500 napisał:

A poniżej jakiego napięcia akumulator się ,,zasiarcza" ?

Czym bardziej akumulator rozładowany to proces zasiarczenia przebiega szybciej, ale przebiega też w akumulatorze w pełni naładowanym , tylko w minimalnym stopniu.

Dla tego nie ma sensu tak zadane pytanie.

Po prostu akumulatory kwasowe dla utrzymania jak najwyższej pojemności wymagają by nie były głęboko rozładowywane i po rozładowaniu jak najszybciej było przywrócone pełne naładowanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...