Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pytań dotyczących CAR AUDIO.


KonradA4troop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was kilka pytań odnośnie car audio, lubie sobie głośniej muzyki posłuchać, ale niedawno tzn. w tamtym tygodniu jakby zaczęła gorzej grać prawa strona, nwm czy sam 1 głośnik w drzwiach pasażera, czy cała strona, ciężko powiedzieć bo odczucie jest dziwne. Dokładniej opisując, jak dam trochę vol, to bass nie wyrabia, zrobił się taki bardzo twardy + pojawiają się stuki. Podejrzenie moje to oczywiście głośnik, ale pewny nie jestem bo ostatnio boczki zrzucałem. Ale no wsio spasowane, ładnie przylega więc nie wydaje mi się żeby to było przez nie. Aktualnie mam MMI Basic plus, 10 głośników z subem, póki wsio było ok, byłem z tego nagłośnienia bardzo zadowolony, ale widocznie dokatowałem. :E Zastanawiam się teraz nad zmianą samych głośników na B&O i tu się rodzi moje pytanie, czy wszystkie wtyczki itd. pasują? chodzi o duże+tweetery no i może jak się uprę to sub, ale głównie zależy mi na tweeterach i średnich w drzwiach i czy wgl. występował B&O pod tym MMI? Kolejne moje pytanie brzmi czy macie jakieś wygodne sposoby na słuchanie ulubionej muzyki? płyty odpadają bo nie mam cd-romu w lapku, a podłączanie do tel AUXa za każdym razem zaczyna już drażnić, kart SD również nie ma. Kolega podsunął mi pomysł z MP3 pod auxem, ale to rozwiązanie też nie do końca mi odpowiada.

 

Liczę na w miarę szybką pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez KonradA4troop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o B&O to teraz właśnie wkładam u siebie. Te duże w drzwiach mają taką samą wtyczkę. Małe w tylnych drzwiach też taka samą wtyczkę. Jeżeli chodzi o male głośniczki w przednich drzwiach koło lusterka to ja muszę dorobić instalację by je podłączyć. Głośniki w desce te po bokach mają całkiem inną wtyczkę ale idzie też przerobić i grają. Z środkowym głośnikiem w desce u mnie nie wychodził w B&0 jest inna instalacja tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem już po zmianie, subwoofer, głośniki w drzwiach i soprany podeszły bez żadnego problemu, jedynie głośnik środkowy w desce ma inną wtyczkę, nie wiem jak te boczne w desce, bo boję się kratkę zdejmować, środkową zdjąłem i się połamała. :( Więc boczne w desce zostawiam, ale i tak jestem bardzo zadowolony z efektu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 11:48, KonradA4troop napisał:

No ja jestem już po zmianie, subwoofer, głośniki w drzwiach i soprany podeszły bez żadnego problemu, jedynie głośnik środkowy w desce ma inną wtyczkę, nie wiem jak te boczne w desce, bo boję się kratkę zdejmować, środkową zdjąłem i się połamała. :( Więc boczne w desce zostawiam, ale i tak jestem bardzo zadowolony z efektu. :D

Zakładałeś B&O? Jeżeli tak to te boczne z deski też wymień one robią dużą robotę. Jeżeli chodzi o wyciągnięcie tych kratek to podważ ją z z przodu i powinna bez problemu wyjść, też się bałem, że połamie ale poszło za pierwszym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że gdy mam jakiś zwykły system w sedanie to szukać B&O i jest p&p a różnica warta tego?

A jeśli nie B&O to co warto szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w nowszych autach jak B8 b&o straciło swoją jakość, tak samo bose i lepiej doinwestować w aftermarkety z wygłuszenie wnętrza.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie zdjęcia jak wyglądają te boczne w desce? bo jeszcze jakieś 2 mi właśnie zostały i ten centralny na środku. Straciłem chęć ruszania tego jak połamałem tą centralną kratkę na darmo, bo głośnik nie pasował a kratka 140zł nowa w RK Niedziałku. Co do samej wymiany, fabrycznie miałem nagłośnienie Audi Sound System bodajrze (MMI Basic Plus, Sub ze wzmakiem w bagażniku) i jestem bardzo zadowolony ze zmiany, tymbardziej że komplet (4 Głośniki + sub + soprany w tylnych drzwiach) no i jeszcze 3 jakieś leżą, zapłaciłem lekko ponad 300zł i okazały się w spoko stanie, a i tak miałem do wymiany, bo jeden mi pierdział. :D Ogólnie to na pewno są głośniejsze, tak gdzieś o 20% od poprzednich, no i zupełnie inna jakość. Jak dla mnie to więcej nie trzeba, mam 2x matę wygłuszeniową w drzwiach założoną i prawie kpl B&O, no po za wzmakiem i tweeterami w desce. Swoją drogą mam takie pytanie, mam wrażenie że ostatnio coś mi ciszej grają niż zwykle, nwm czy to przez to że się przyzwyczaiłem, czy po prostu tak jest, ale macie pomysły co mogę sprawdzić i jeśli tak jest to co to powoduje? No i 2, moje ulubione jak wygląda sprawa sopranów w drzwiach i tylnych słupkach? dużo roboty z dołożeniem? Pod co się wpiąć, jak, gdzie no i żeby nie stracić mojej ukochanej regulacji treble/bass/subwoofer. 

 

PS. Tak, drzwi i sub jest całkowicie P&P, nie wiem jeszcze jak deska ale dam znać z tym jak zrobię u siebie. To czy warte zależy ile zapłacicie, bo ja osobiście 1500zł tak jak komplety na allegro wystawiają to bym nie dał za głośniki, no sorry, pomimo że nic im wsm nie mogę zarzucić. Do klubowej muzyki i takich typowych radiówek to nie ma co się nad tym rozmyślać, ja bym nie mieniał, bo u mnie nawet te oryginały robiły robotę i suma sumarum też bardzo byłem z nich zadowolony, ale jako że 1 mi siadł i się trafiło b&o w cenie, to pomieniałem. :D

Edytowane przez KonradA4troop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, kontynuując temat, kolejne pytania się pojawiają. Jak wygląda sprawa dołożenia tweeterów w trójkąty drzwi? czy jeśli zrobię wg. poradnika na forum to nie "zleje" się konfiguracja treble/bass/subwoofer w MMI? Tego chciałbym uniknąć bo to bardzo lubię. Kolejne moje pytanie, jak wygląda sprawa dołożenia głośników w słupki D? gdzie się to podpina i czy dużo z tym roboty? Następne pytanie dotyczy głośników w desce, mianowicie jak wygląda sprawa z ich wymianą? są przy samej szybie, jak je wykręcić i czy są P&P? No i ostatnie pytanie czemu na AUXie gra ciszej niż na CD? tak wcześniej nie miałem, a bynajmniej różnica była znacznie mniejsza. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CD będzie lepiej grać, bo nie znajdziesz lepszej jakości jak CD w oryginalnych radiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale tak jak napisałem, wcześniej aż takiej różnicy nie było, owszem na auxie zawsze było ciszej, ale nie aż tak jak teraz. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...