Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Concert gałki działają w odwrotną stronę


michall51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem podobnego tematu, lecz nie znalazłem. Zakupiłem audi a4b7 z 2005 r z radiem Concert i lewą gałką od którą się podgłasza ( kręcę w lewo - podgłasza się, kręcę w prawo ścisza się) odwrotnie niż a każdym normalnym radiu i stąd moje pytanie czy tak powinno być? Druga gałka z prawej strony od ustawiania fal radia, od zwiększania/ zmniejszania basu działa również w odwrotną stronę... gdy kręcę w lewo fale radiowe idą w górę 100.1, 100.2 itd. a kręcą w prawo 100.2, 100.1 i w dół. Panowie o co chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że uszkodzona jest regulacja .Druga rzecz to niestety w tych radiach nie występuje potencjometr lecz enkoder :( także nie obejdzie sie bez naprawy. Czasem daje rade powoli krecic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta regulacja uszkodziła by sie w jednej gałce i drugiej jednocześnie? :D  ale ogólnie te gałki działają elegancko nic sie nie zacinają, ani nie robi sie tak ze: raz podgłasza sie w prawo a raz w lewo lub że kręcąc nic sie nie dzieje. Tylko za każdym razem  w lewo sie podgłasza, a w prawo ścisza, powolne kręcenie też nie robi różnicy, gałeczki elegancko działają, lecz w odwrotną stronę.   Od 10 stycznia, ( data zakupu auta) za kazdym razem w prawo elegancko sie scisza a w lewo podgłasza, wiec stąd moje zdziwienie 

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to pewnie radio od herbaciarzy jest ... :tongue4:

 

Ciekawy przypadek, może jakiś elektronik zrobił komuś psikusa-niespodziankę  :naughty:

Jakoś nie chce mi się wierzyć że się samo odwróciło :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek nie jest bardzo ciekawy.Albo ktoś wymieniał enkondery i założył nie odpowiednie. Lub panel z elektroniką wzięty z innego modelu.Ale szybciej ten pierwszy przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi sie przyzwyczaić do tych " lewych obrotów gałek " ?    Dziwne uczucie mnie ogarnia, gdy jadę i nagle chce szybko ściszyć, a w moim przypadku radio sie podgłasza  ?  no nic, może jakoś się przyzwyzaję. Dziękuje za odpowiedzi panowie. A jeszcze jedno pytanie, radio Concert 1 to jest z jedną gałką na środku panelu? bo ja mam z dwoma gałkami po pokach, czyli mam model CONCERT 2?  Pytam, bo w instrukcji mam napisane tylko " concert " 

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem poszukać twojego problemu skoro dotyczy to dwóch i... faktycznie tak jak wspomniał nick Szarik. Są zamienniki tych enkoderów i jak głębiej poszukamy okazuje się że ... nie są te same i wymagają przeróbki . Jeżeli nie poprawimy będziemy mieć regulację odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front radia jest z A4 B6/B7, a tył radia jest np. z A6 C5 i dlatego tak działa - trzeba oddać do kogoś kto zmieni eprom w radiu na taki z B6/B7 - na 100% przerabiałem temat - po wyciągnięciu radia numery pewnie będą miały początek inny niż 8E0, no chyba że radio jest normalne, a eprom jest już wrzucony z innego modelu

w A6 C5 są chowane gałki, i można powiedzieć że "piny" są pomylone i dlatego działa to tak a nie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...