Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8.5 (2.0TDI) - Rozrząd w silniku CNHA 190PS CleanDiesel


djtatra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Panowie, założyłem nowy temat bo nie widzę podobnego "problemu/opisu" w temacie "Wymiana rozrządu 2.0 TDI CR"

A wiec.... oddałem swojemu mechanikowi moje Audi A4 2.0TDI 190KM Q Stronic 2014 z silnikiem CNHA na wymianę rozrządu.

Robię u niego rozrządy od czasu 1.6ADP poprzez 1.9AVF, 2.0CAHA i teraz przyszedł czas na CNHA.

Może komuś pomoże to co opiszę, a przy okazji wywiąże się ciekawa dyskusja :)

Wyszczególnienie części, które są potrzebne (według mojej wiedzy) do wymiany z numerami / cenami (ASO Lellek Gliwice - chyba zawierają rabat 10% ? )

- Zestaw naprawczy rozrządu ASO (pasek rozrządu, napinacz, rolki, śruby)  numer: 04L198119A Cena: 647,10 zł brutto   ( może macie namiar na alle... taniej, jaki producent? Conti? )

- Pompa wody z uszczelką (pompa z elektromagnesem) numer: 04L121011L Cena: 497,27 zł brutto     ( pompa z elektromagnesem, która nasuwa kołnierz na wirnik zmieniając wydajność)

- Obudowa wału z wbudowanym zimeringiem numer: 04L103151A  Cena: 314,91 zł brutto  ( podobno zimeringu nie da się wymienić osobno ? )

I tu zaskoczenie dla mnie, napęd pompy oleju w misce olejowej poprzez mały pasek zębaty:

- Pasek zębaty pompy oleju numer: 04L260849C  Cena:  89,99 zł brutto   ( wymiana paska to zrzucenie miski olejowej, obniżenie belki zawieszenia itd? )

Poza powyższym dojdzie jeszcze (jak już cały przód auta rozebrany to zrobię :)

- Pasek wielorowkowy osprzętu (alternator / klima) numer: 04L260849C  Cena:  89,99 zł brutto  ( tu chyba nie ma co komentować )

- Napinacz w/w paska osprzętu o numerze 04L903315A    Cena: 269,91 zł brutto    

- Olej Liqui Moly 5W-30 + filtr bo stary olej  i tak trzeba spuścić przy ściąganiu miski

- mechanik wspominał jeszcze o jakimś zimeringu z górnego wałka?  ( dopytam i dopiszę )

- Rolka / łożysko alternatora ... (  dopiszę potem numer, cenę bo na to teraz wpadłem, żeby wymienić a coś mi ETKA nie chodzi ) 

Aktualny status wymiany rozrządu:

Ja kompletuje części, mechanik skończy "zwykły" rozrząd w innym Audi A4 (CAHA) i potem bierze się za mój "niezwykły"

I teraz do Was kilka pytań:

1. Ktoś już wymieniał w silniku CNHA i może się podzielić doświadczeniem? jakieś tricki, żeby nie opuszczać zawieszenia?
2. Dobrze myślę, że jak rozpinają cały dół zawiechy to przydała by się zbieżność?
3. Ma ktoś dostęp do jakiejś serwisówki / manuala co tam jeszcze warto wymienić? Sprawdzić?
4. Czy to prawda, że mam świece żarowe z czujnikiem ciśnienia komory spalnia?  ( potwierdzone:  Z czujnikiem jest tylko na 3 cylindrze :)

Temat będę uzupełniał w miarę wymiany mojego rozrządu, jakieś porady piszcie, może komuś się przyda w przyszłości  :)


A tak na koniec moja lużne + / - dotyczące mojego egzemplarza z silnikiem CNHA   (na forum nie widzę za wiele tematów o tym silniku)

Plusy:
+ Quattro radość z jazdy niesamowita :)
+ Stronic na plus, płynnie zmienia biegi
+ 190KM dość dobrze się zwija
- AdBlue na razie działa, nic nie denerwuje (dolewka 10L mniej więcej 2 x w roku)

Minusy:
- spalanie dość duże w porównaniu z CAHA
- bardzo mały bak paliwa (irytuje bardzo)
- wibracje, rezonans spod podwozia (gdzieś na zagranicznym forum piszą o łączniku wydechu i obudowie filtra paliwa pod podłogą - przy okazji rozrządu sprawdzę)

wibracje ustały po wymianie opaski / łącznika wydechu :) także tematu nie ma :)



Pozdrawiam zainteresowanych :)

 

Edytowane przez djtatra
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam instrukcje wymiany jakby ktoś potrzebował

Zestawienie montażowe - miska olejowa,pompa oleju.pdf

Wymontowanie i zamontowanie paska zębatego.pdf

 

 

Edytowane przez bin85
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 4 masz tylko jedna taka świece i to jest jak się nie mylę na 3 cylindrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje bin85, kodzak33.

Właśnie w pdf od bin85 jest to fajnie opisane, że jest na 3 cylindrze z czujnikiem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 02:08, djtatra napisał:

Minusy:
- spalanie dość duże w porównaniu z CAHA
- bardzo mały bak paliwa (irytuje bardzo)
- wibracje, rezonans spod podwozia (gdzieś na zagranicznym forum piszą o łączniku wydechu i obudowie filtra paliwa pod podłogą - przy okazji rozrządu sprawdzę)
 

 

Witam, wiem że nie na temat ale chcę pomóc. Miałem ten irytujący rezonans na podłodze, poprawa uchwytu filtra paliwa nie pomogła, powodem były przewody paliwowe a konkretnie ich plastikowe mocowania. Akurat taki problem miałem ja. Mowa tu o przewodach w okolicach filtra paliwa, znajdują się pod prawą osłoną na podłodze, wystarczy ją zdjąć aby mieć do nich dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagi dzięki za info, a w sumie to niezły zbieg okoliczności bo wczoraj udało mi się rozwiązać problem :)

Wymieniłem opaskę, łącznik rur wydechowych pod podłogą i rezonansu brak :) ...przy okazji wymieniłem filtra paliwa bo miałem auto na podnośniku więc żal było nie wykorzystać sytuacji :)

Teraz jest cisza, spokój :)

Więcej info o  problemie opaski w linku poniżej - moja opaska nie była taka skorodowana ale używając trochę siły można było ją obracać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę odkopany ale jestem świeżo po wymianie rozrządu .

Koszt w warsztacie 1700 zł (podobno wyższy ze względu na koszt pompy)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikary to i tak dobra cena, ja zrobiłem odrazu wszystkie paski, rolki, napinacze bo jest co rozbierać z przodu  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w tym silniku CNHA rozrząd wymienia się przy 180kkm czy 210kkm?

Ogólnie szukam informacji na temat tego silnika, ponoć mają bardzo dobrą kulturę pracy, gdzieś nawet przeczytałem że "nie chodzą jak diesel".. Jego bliźniaczą wersją jest 150KM ? Oba są z AdBlue?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wikary napisał:

Wymieniałem przy 180 i mechanik mówił,że "czas był na niego".

Również wymieniałem przy 180 tys.,  ale jak rozmawiałem z mechanikiem to powiedział że proponuje wymianę po 180 tys. lub 5 lat, u mnie się to zbiegło w jednym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jeśli jest przebieg 155 tys i 5 l lat w tym roku  to wymieniać koniecznie? Czy jeszcze trochę pojeździć? Plan był na przyszły rok z wymianą. 

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 00:52, Tomafx napisał:

Witam, a jeśli jest przebieg 155 tys i 5 l lat w tym roku  to wymieniać koniecznie? Czy jeszcze trochę pojeździć? Plan był na przyszły rok z wymianą. 

I jak wymieniasz w tym roku? Pytam ponieważ jestem w podobnym położeniu 162kkm i 5 lat minęło w marcu, plan wymiany był na przyszły rok.

Zacząłem się zastanawiać ponieważ na forum jest temat jak koledze w zeszłym tygodniu strzelił pasek w b9 z tym samym silnikiem CNHA z 2016roku przy niecałych 120kkm... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem że swoim mechanikiem i po analizie będę wymieniał w przyszłym roku marzec, kwiecień. Wymienię i zakładam letnie i robię program - takie plany. 

Koledze pasek pękł to chyba wymienią mu na gwarancji, skoro producent daje 210 tyś 8 chyba 5 lat? 

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podłącze się i dodam, że u siebie wymieniałem rozrząd przy przebiegu 115 tyś km (4 lata).

Jestem sceptycznie nastawiony na tak długie interwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...