Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nierówna praca silnika po zmianie pompek


cocoo24

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób komplet logów:

statyczny 001 + 004

BS 003

BS 011

dynamiczny 003+008+011

statyczny + dynamiczny 013+018+023

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co nie mam opcji zrobienia logów dynamicznych ;/

 

wymieniłem vacum pompe na boscha i jest znaczna poprawa, bipy na 0 korekty w normie

Silnik zaczął chodzić o niebo lepiej, ale raz na jakiś czas skocza obroty delikatnie i nie wiem czy ten typ już tak ma, czy warto szukac dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna rzecz, auto na 4 i 5 biegu podczas przyśpieszania na niskich obrotach w granicach 1200 a 1600 nie przyśpiesza płynnie ale czuć jakby delikatne wstrząsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2002r, możesz na próbę dać zaślepkę pod EGR, błedu nie wywali, do głębszej analizy, logi dynamiczne niestety...

na 4 i5 biegu pedał w podłodze i drgania mogą być też objawem dwumasy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, czy moge robić logi zestawowo w jednej próbie aby tyle razy nie śmigać, czy lepiej każdy osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem Ci żebyś zrobił razem:

dynamiczny 003+008+011

dynamiczny 013+018+023

statyczny 001 + 004

BS 003

BS 011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil-vag napisał:

Przecież pisałem Ci żebyś zrobił razem:

dynamiczny 003+008+011

dynamiczny 013+018+023

statyczny 001 + 004

BS 003

BS 011

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jak na pompki po regeneracji to korekty chyba nie najlepsze a i bipy tez. Ja regenerowalem w sierpniu a korekty mialem max do 0.8 bipy podobne do twoich. Po regeneracji bipy mam praktycznie na 0 a korekty od 0.15 do 0.4....powodem r regeneracji bylo u mnie szarpanie podczas przyspieszania najgorzej +- 1900-2200 a i na wolnych sie wyczuwalnie potykal co jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o analizę

 

https://log.malonetuning.com/chart/247374#H8KLCADCl8OPYVwCA03DizEKwoAwDMKFw6HCu2ROw4HCgMKDwp7CpXTCqBpqwqBaaSPCqMKnw5fDqsOiw7jDvsKPZy3CjGkZZGUTcsOawrcCw5g4wqwxwqYsFz8TIcOww4rDmStDFT9Nw6Y0w77CkMOyWsKWMMOrC8KFw7UHwrbDgx7CqUEiwodAw59zw5dUwrYoWsKdWsOnbgRNGFh9AAAA

 

https://log.malonetuning.com/chart/247375#H8KLCADDtsOPYVwCA03CjkEKw4MwDATDv8KiwrMFDcO0N8OGB8K1FsKuIMKxwoLCrMKEwrTCr8KvE0PDqXVGw4MqRjBedGfDjMOkw5TDmCHDnMOCwpRCwoTCpy4PwqnCjMOFdFtbw4cDw45qw7LDocOzCgpXNnLChmHDqsOOw6bDqMKKB8OSIWcxGsOKGcOfPwQmw6XDpVfDksOXw75Ew6zCqzBdwoI2w5fCtsOOMsKewrnCp8O0BRsWJh7CpgAAAA%3D%3D

 

https://log.malonetuning.com/chart/247376#H8KLCAAkw5BhXAIDTcKOQQrDgzAMBMO%2FwqLCswUNw7Q3w4YHwrUWwq4gwrHCgsKswoTCtMKvwq8TQ8OpdUbDgypGMF50Z8OMw6TDlMOYIcOcw4LClELChMKnLg%2FCqcKMw4V0W1vDhwPDjmrDssOhw7MKClc2csKGYcOqw47DpsOowooHw5IhZzEaw4oZw58%2FBCbDpcOlV8OSw5fDvkTDrMKrMF3CgjbDl8K2w44ywp7CucKnw7QFGxYmHsKmAAAA

 

https://log.malonetuning.com/chart/247377#H8KLCABCw5BhXAIDbcKNTQ7DgiAQwoXDr8OCeiYpWsO1MMKEBcOKwoROUsKhwoHCqcKpwp5ewqBJw6PDgsOle8Ofw7sxRj3DksOzw47CkTDDpMK0LkXDgWDCocKZc8OKw7zCoSpBBcKKwpTCncKQw5pJfFEWwpTChBvCusKNW2PDr0zDrAnCvRNXSMKaeQbDiSvDvSPCt8KDOMOvw7F9w4zCqMOMYcKSflPCkz%2FDgAzCoGHChAtcw6EEwrrCvinDnVNuwpVUwpbCmcO7wqoewq3DvQLCtRx8PsOQAAAA

 

https://log.malonetuning.com/chart/247379#H8KLCABhw5BhXAIDTcKMw4EOw4IgEETDv2XDj0tSwrTDujPChAPDisKGblLCoVnCtsKmw7XDqy00MR5nw57Cm3EOwp7DpcO1w6BMJklZwpcKOHhsw6VcwoQ%2FdETChETCmSQow4FJw7LCm0TCjRbCs8KZwrBxW8KcwpvCiSPCmRg0VMOSVl5RZcKlRkLCjGbDv8OJIMKcJsOtZ8KHw7kHw5zCgBZveMOHC8KOHsOBdiXCrFrDqjJzwr%2FCtMKjw7dfwpDCpQTCgsKzAAAA

 

https://log.malonetuning.com/chart/247378#H8KLCADChMOQYVwCA03Di0EKwoAgEMKFw6HCu8OMegTCrW4jLsKsBhswDcKdwqA6fVnCm8KWw6%2FDv3jDlsOCwpTDl8KRE8KpUMOywr5VQMOtwrDDhcKYC1%2FDtEzChEDCicKKF8KCJn7CnsOVwqnDvMOBw7XCtcOCYcKRFyrDiQ%2FCrEbCgx3Dtg7DgXzCv11yw50iS1MzOHcDwqIjw4fClXsAAAA%3D

 

Edytowane przez cocoo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te korekcje tragedia jednym słowem, ja to bym robił reklamację. Do tego te BIPy jak na B6 TDI PD to za bardzo w minusie...

Oni Ci dali w ogóle pompki z tymi samymi numerami ? 

Doładowanie też skacze, pewnie się geometria przycina... 

Program jakiś tez jest, ciekawe na ile się tuner popisał. Ja bym wgrał serię, żeby cokolwiek dalej naprawiać i analizować... potem kłócił się o tą regenerację pompek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Program był. Robiony w dobrym serwisie wstr garage w Poznaniu. Jestem już umówiony z mechanikiem, więc wymieniam wtryski na inne, pytanie czy macie jakiegoś pewnego klienta który regeneruje.? Są włożone z tymi samymi nr końcówka CB. Nie chciałbym programu zmieniać do standardu i Te pytanie czy mogę jexdzic jakiś czas tak jak teraz, czy to nie spowoduje jakiś większych usterek dla silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gnieć go bardzo bo miejscami masz przeładowania do 2600 mbar... to nie jest zdrowe dla układu dolotowego. osprzętu i silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu ze screenem z początku tematu to problem się szybko nasila , korekcje są już w kosmosie :D

Ktoś kto te pompki wymieniał to się raczej nie popisał wiedzą i praktyką w tym temacie, bo raczej same pompki w takim tempie nie siadają  ....

Na pewno uszczelnienia pompek były nowe ?

Przylgnie mosiężnej podkładki wyczyszczone i bez wżerów ?

śruby mocujące nowe?

Pompki w gniazdach poustawiane we właściwych pozycjach podczas montażu ( chodzi o równoległość płaszczyzn do których przylega klocek mocujący pompki ) ?

Wszystkie parametry montażowe były takie jak w serwisówce ?

 

Ja na początek zrobił bym wymianę uszczelnień pompek z zamianą  miejscami tych "plusowych"  z "minusowymi" :whistling:

Według mnie na trzecim i czwartym cylindrze spaliny penetrują do szyny paliwowej "zapowietrzając" pompki.

W takim przypadku mocno minusowe BIP-y i to że silnik dostaje kurwicy i mało nie wyskoczy z pod maski na biegu jałowym to normalka :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki Panowie, chciałbym miec taką wiedzę jak Wy i kogoś kto mi to wymieni co zna sie na temacie w takim zakresie. ( Jezlei znacie kogoś z okolic Poznania, kto mi to dobrze ogarnie to proszę o info)

uszczelnienia, śruby były wymieniane - podobno

Czy macie kogoś pewnego kto sprzedaje pompki? mogą być regenerowane ale pewne.

czy mogę śmignąć 700 km na takich pompkach jak mam teraz bo mam w weekend wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tymi regenerowanymi, poszukaj kompletu używek, zapytaj na forum... 

Daj ogłoszenie w dziale regionalnym, że szukasz speca od wymiany pompowtrysków: 

https://a4-klub.pl/forum/94-wielkopolskie/

Popatrz polecane warsztaty:

https://a4-klub.pl/forum/51-wielkopolskie/

32 minuty temu, cocoo24 napisał:

czy mogę śmignąć 700 km na takich pompkach jak mam teraz bo mam w weekend wyjazd.

Tego Ci nikt nie obieca, że nie wywali checka po drodze... jeśli już musisz jechać, to spokojna jazda, bo z takimi parametrami pompek i z takimi przeładowaniami turbo to aż prosi się o odcinkę przy np wyprzedzaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem w regeneracje głowicy ( wyjeb..ne gniazda pompek przebieg 380 tys km), więc aktualnie składają mi maszyne na zregenerowanej głowicy w zakresie gniazd pompek i wkładają stare pompki, 

dam znac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowie problem rozwiązany

powodem były wybite gniazda pompowtryskiwaczy w głowicy.

Głowica została całkowicie zregenerowana od a do z.

Na miejsce powróciły stare pompki, które działają.

Silnik chodzi jak lalka.

Postaram sie wrzucić logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...