[B6 AWX] Nierówna praca silnika po zmianie pompek
1 1

36 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informację. Program był. Robiony w dobrym serwisie wstr garage w Poznaniu. Jestem już umówiony z mechanikiem, więc wymieniam wtryski na inne, pytanie czy macie jakiegoś pewnego klienta który regeneruje.? Są włożone z tymi samymi nr końcówka CB. Nie chciałbym programu zmieniać do standardu i Te pytanie czy mogę jexdzic jakiś czas tak jak teraz, czy to nie spowoduje jakiś większych usterek dla silnika? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie gnieć go bardzo bo miejscami masz przeładowania do 2600 mbar... to nie jest zdrowe dla układu dolotowego. osprzętu i silnika...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale trasę 700 km mogę zrobić na spokojnie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W porównaniu ze screenem z początku tematu to problem się szybko nasila , korekcje są już w kosmosie :D

Ktoś kto te pompki wymieniał to się raczej nie popisał wiedzą i praktyką w tym temacie, bo raczej same pompki w takim tempie nie siadają  ....

Na pewno uszczelnienia pompek były nowe ?

Przylgnie mosiężnej podkładki wyczyszczone i bez wżerów ?

śruby mocujące nowe?

Pompki w gniazdach poustawiane we właściwych pozycjach podczas montażu ( chodzi o równoległość płaszczyzn do których przylega klocek mocujący pompki ) ?

Wszystkie parametry montażowe były takie jak w serwisówce ?

Ja na początek zrobił bym wymianę uszczelnień pompek z zamianą  miejscami tych "plusowych"  z "minusowymi" :whistling:

Według mnie na trzecim i czwartym cylindrze spaliny penetrują do szyny paliwowej "zapowietrzając" pompki.

W takim przypadku mocno minusowe BIP-y i to że silnik dostaje kurwicy i mało nie wyskoczy z pod maski na biegu jałowym to normalka :decayed:

Edytowane przez piotrsob1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki Panowie, chciałbym miec taką wiedzę jak Wy i kogoś kto mi to wymieni co zna sie na temacie w takim zakresie. ( Jezlei znacie kogoś z okolic Poznania, kto mi to dobrze ogarnie to proszę o info)

uszczelnienia, śruby były wymieniane - podobno

Czy macie kogoś pewnego kto sprzedaje pompki? mogą być regenerowane ale pewne.

czy mogę śmignąć 700 km na takich pompkach jak mam teraz bo mam w weekend wyjazd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj sobie spokój z tymi regenerowanymi, poszukaj kompletu używek, zapytaj na forum... 

Daj ogłoszenie w dziale regionalnym, że szukasz speca od wymiany pompowtrysków: 

https://a4-klub.pl/forum/94-wielkopolskie/

Popatrz polecane warsztaty:

https://a4-klub.pl/forum/51-wielkopolskie/

32 minuty temu, cocoo24 napisał:

czy mogę śmignąć 700 km na takich pompkach jak mam teraz bo mam w weekend wyjazd.

Tego Ci nikt nie obieca, że nie wywali checka po drodze... jeśli już musisz jechać, to spokojna jazda, bo z takimi parametrami pompek i z takimi przeładowaniami turbo to aż prosi się o odcinkę przy np wyprzedzaniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi