Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podpowiedź


trojer

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, firefighter79 napisał:

jaki koszt?

cała zabawa wyniosła mnie 380zł. Wymiana 3xtermostat plus montaż. Jeden termostat może kosztować 150/160zł, ale dzięki zniżkom kumpla dostałem za 98zł sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, firefighter79 napisał:

aha ok pomyślę o tym koszt w sumie nie az tak wielki a silnik dogrzeje,a jaki czas temu to zmieniales?

3 dni temu. Polecam sprawdzenie tego,  jeśli wymiana "głównego" termostatu nie przyniosła rezultatów. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie głównego też nie wymieniałem,ludki pisali ze nie pomaga to ale chyba malo kto wie ze sa jeszcze jakies 3 moze tu warto najpierw sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pisali że moga występować 2 termostaty ale u Ciebie jest 3? . Możesz napisać dokładnie gdzie są te 2 dodatkowe na wężach ? . Bo tez będę niedługo wymianiał główny termostat to może przy okazji wymienił bym tez to co Ty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, junior555 napisał:

Ludzie pisali że moga występować 2 termostaty ale u Ciebie jest 3? . Możesz napisać dokładnie gdzie są te 2 dodatkowe na wężach ? . Bo tez będę niedługo wymianiał główny termostat to może przy okazji wymienił bym tez to co Ty

 

U mnie problem rozwiązany i żaden termostat główny z ASO nie pomógł.

 

Ale reasumując w aucie wymienione:

Termostat MAHLE ze ZWYKŁEGO sklepu:)

Mały termostat na ścianie grodziowej na wężach

https://allegro.pl/oferta/nowy-oryg-termostat-vw-audi-seat-skoda-1k0121113a-7743165148

Oraz zawór zwrotny numer 1J0122351

 

Według ASO- weryfikacja po VIN dwie ostatnie części NIE występują w moim samochodzie a daję sobie odciąć moją złamaną rękę, że są w każdej konfiguracji 

 

Auto po paru km grzeje się 90 i trzyma temperature.

 

tu masz lokalizacj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, junior555 napisał:

Ludzie pisali że moga występować 2 termostaty ale u Ciebie jest 3? . Możesz napisać dokładnie gdzie są te 2 dodatkowe na wężach ? . Bo tez będę niedługo wymianiał główny termostat to może przy okazji wymienił bym tez to co Ty

 

w kazdym modelu masz 3 elementy

 

glowny termostat,

regulator plynu / termostat 1K0121113A do kupienia w aso

zawor zwrotny 1J0122351 - tez aso

 

w ASO nawet po weryfikacji VIN moze wyjsc ze tego nie masz a jest to wpakowane do kazdego auta

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 20:00, junior555 napisał:

Ludzie pisali że moga występować 2 termostaty ale u Ciebie jest 3? . Możesz napisać dokładnie gdzie są te 2 dodatkowe na wężach ? . Bo tez będę niedługo wymianiał główny termostat to może przy okazji wymienił bym tez to co Ty

 

W końcu mam chwile i na spokojnie odpisać gdzie co jest, a więc:

2 termostaty
1 zawór zwrotny

Wszystkie 3 elementy wymienione na termostaty i  tak, zrobiliśmy wymiane zaworu zwrotnego na termostat

Patrząc od przodu za głowicą po prawej stronie . Znajdują się niedaleko siebie
1 idzie na nagrzewnice
2 na egr
3 zaraz obok, ale bardzie pod spodem i tam jest zawór zwrotny zamieniony termostat

To wyeliminowało mi temat niedogrzewania. Przejechane na tym ponad 2k km i po tym jak się nagrzeje sztywno na 90stopni.

Oczywiście wiadomo, ale przypomnę, żeby dobrze ustawić kierunek przepływu bo czasami niektórzy zapomną się u walną takiego bubla. Pozdro

Edytowane przez trojer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...