Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjność i koszty eksploatacji A4 3.0 tdi


rafaljak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowiczom .

Przymierzam się do kupna Audi A4 Avant B8 3.0 TDI z 2014 - 2015 r. , z przebiegiem ok 100 tysięcy kilometrów stąd moje pytania :

- jak z awaryjnością tego silnika

- jakie są koszty eksploatacji ( tarcze , klocki ,fitry , itp. , zużycie paliwa )

- czy warto dopłacić do quattro ( awaryjność, dodatkowe koszty z eksploatacją )

- jaka skrzynia automatyczna ( podobno wystrzegać się multitronica ), a może lepiej manual

- jaka wersja silnikowa 204 KM czy 245KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 3.0 to tylko w quattro . Koszta klocki tarcze i reszta eksploatacyjnych podzespołów nie są drogie . Jeśli będziesz dbał o silnik i skrzynie mowa o s-tronic (wymiana oleju w silniku max co 15 tys , skrzynia max 60 tys wraz z filtrami) to będziesz jeździł bezawaryjnie , jeśli kupisz trupa to koszty mogą być duże , choć już i tak dużo staniały podzespoły do rozrządu .) przy obecnej cenie paliwa trzeba się dobrze zastanowić czy brać tdi , może lepiej 3.0 w benzynie . Musisz popytać kolegów co śmigają benzyniaki jak im wychodzi ze spalaniem. Ja Libię charakterystykę diesla ale zastanawiam się czy jak coś grubego by u mnie się zesralo czy nie pakować benzyny . 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, peter22 napisał:

przy obecnej cenie paliwa trzeba się dobrze zastanowić czy brać tdi , może lepiej 3.0 w benzynie

tylko gdzie chcesz tą benzynę kupić ? na chwilę obecną w Polsce nie ma rynku wtórnego, TDI zawsze spali mniej, w pewnych sytuacjach dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę charakter pracy diesla ( elastyczność ). Co do ceny paliwa , to pomimo tego, że benzyna jest nawet minimalnie tańsza , to diesel zdecydowanie mniej pali . Rocznie robię około 30 tys. km głównie autostradami i lubię depnąć. także będzie raczej diesel . Może ktoś napisać ile realnie pali takie Audi - miasto i trasa ( tak przy 140 - 150 km/h ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada 7.0-8, miasto 10-12. Srednia mam 9L (90% jazdy autostrada). Na 225/50/17 (zima) pali ok litra mniej niz na 245/40/18 (lato).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3.0tdi w zależności kto jeździ. Żona na trasie 250km ostatnio zrobiła średnia 6,8l (120km/h). 

Realne spalanie przy mojej jeździe gdzie lubię przydusić to 10 litrów musisz liczyć (tryb mieszany). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rafaljak napisał:

Też wolę charakter pracy diesla ( elastyczność ).

3.0 tfsi jest bardzo elastycznym silnikiem.

Nowsze mają inny układ paliwowy, inne turbo (bardziej responsywne) i kilka drobniejszych zmian, w teorii dolna granica spalania powinna być niższa.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...