Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie


Lichy92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem was zapytać ile wynosi mniej więcej u was pobór PB na 100km przy jeździe na waszych instalacjach gazowych. Wydaje mi się, że moje autko bierze nie co za dużo, a bierze ok. 4l/100km. Odcinki krótkie po 5, 10 km. Instalacja to BRC sequent 24. Na przeglądzie gazu, gazownik mówił, że wszystko jest i nie pobiera PB w trakcie jazdy na LPG. Jakieś sugestie ? VAGCOM nie wskazuje żadnych błędów w dziale Engeine.

Edytowane przez Lichy92
Dodatkowa informacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej normalne ze względu na to, że robisz krótkie odcinki i auto przy każdym odpalaniu startuje na benzynie, a zanim się przełączy na gaz to trochę musi minąć. Może problem jest w krótkich odcinkach, a nie instalacji czy gazowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dimiC napisał:

Może problem jest w krótkich odcinkach, a nie instalacji czy gazowniku?

Tak myślałem chociaż wydawało mi się i tak za dużo z tąd temat na forum ;) chętnie przeczytam jeszcze co inni sądzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy dziennie odpalasz samochód, że jest całkiem zimny i jaką masz temp. przełączania na lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę po jakim czasie przełącza Ci się na gaz. Ja odpalam auto i zazwyczaj jak ssanie wyłączy się, to ruszam i po jakoś 2-3km już przełącza się na LPG. Robię krótkie odcinki zazwyczaj po 2 razy jak silnik mega zimny.

Miesięcznie dolewam benzyny za 100zł i tak do zasięgu 100-90km śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przem8 napisał:

Ile razy dziennie odpalasz samochód, że jest całkiem zimny i jaką masz temp. przełączania na lpg?

Zazwyczaj 2 - 3 razy. Temperatura przełączania to ok. 35 - 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarcinL napisał:

Miesięcznie dolewam benzyny za 100zł i tak do zasięgu 100-90km śmigam.

Nie rozumiem. Do zasięgu 100-90km śmigam, co to znaczy ? Wybacz, ale naprawdę nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej temperaturze przełączania, obecnej temperaturze na zewnątrz i przy odcinkach 5km to większość przejeżdżasz na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lichy92 napisał:

Zazwyczaj 2 - 3 razy. Temperatura przełączania to ok. 35 - 40 stopni.

To coś dużo Ci pije. Ja mam temp przełączania 30 stopni i przy minusowych temp. po 1-1,5 km jadę na gazie

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przem8 napisał:

To coś dużo Ci pije. Ja mam temp przełączania 30 stopni i przy minusowych temp. po 1-1,5 km jadę na gazie

No właśnie u mnie też przełącza się zazwyczaj po przejechaniu 1,5 km. Co może być winne poboru tak dużej ilości benzyny ? Pompa paliwa ? Dodam, że nie ma żadnych wycieków. Nowy filtr paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lichy92 napisał:

Nie rozumiem. Do zasięgu 100-90km śmigam, co to znaczy ? Wybacz, ale naprawdę nie zrozumiałem.

Chodziło mi jak zawsze dolewam, ale to w zasadzie żaden pomiar. Jedynie dowiesz się ile Ci pali nalewając bak do pełna i np. po 100km nalać jeszcze raz. Tak jak napisałem, ja miesięcznie dolewam za 100zł, to masz około 20l. Robię w miesiąc 600-700km po mieście jedynie i codziennie do pracy. 2 przejazdy to minimum na mega zimnym silniku.

Edytowane przez MarcinL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dziury w całym. Robisz 5 km, z czego pierwsze dwa na benzynie. Na zimnym silniku średnie spalanie to masz pewno z 20l/100km bo zimny silnik pracuje na bogatej mieszance.

Dobry protip: przed ruszeniem auta odpal go dwie minuty wcześniej i wyłącz klimatronik, żeby ciepła z silnika nie zabierał. Po 2 minutach jedziesz na LPG. Nie dziękuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Makale napisał:

Dobry protip: przed ruszeniem auta odpal go dwie minuty wcześniej i wyłącz klimatronik, żeby ciepła z silnika nie zabierał. Po 2 minutach jedziesz na LPG. Nie dziękuj.

Zawsze tak robię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze :) Zostaw jak jest i się nie przejmuj. Mi czasami się po ponad 2-3 km przełączy na LPG przy niskiem temp. i Krótki odcinek cały czas na PB. A weź pod uwagę, że pierwsze kilometry na PB = wir w baku. LPG Ci się nie zwróci jak robisz 5 km. To bez sensu. Co innego jak ktoś robi 100 tys rocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby brało bene z gazem na raz w niezamierzony sposób, to uwierz, że byś to poczuł, bo praktycznie nie da się jechać ?

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...