Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk po uruchomieniu na zimnym silniku


mati12468

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pewien problem w swojej A4 B6 1.8 T BEX, mianowicie po uruchomieniu słyszalny jest dźwięk dokładnie jak na poniższym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=BzbWWg213bY

Słychać to ok. 2-3 sekundy i ustaje. Co to może być? Łańcuch, napinacz?

Czy na razie to olewać czy też może zainteresować się tym dosyć szybko?

Proszę o porady.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nagle się to pojawiło czy od dłuższego czasu? Napinacz czy łańcuch w sumie bez różnicy- i tak pokrywę trzeba zdejmować i wymieniać. A co wymienisz to już Twoja decyzja. Niby są sposoby na sprawdzenie poprawności działania napinacza, i że czasem pojawia się tylko rozciągnięty łańcuch. Łańcuch w porównaniu do napinacza to koszt o wiele niższy ale czy jest sens się bawić w takie pół środki? (oczywiście mówię tu o częściach ASO gdzie zestaw łańcucha z  napinaczem elektro hydraulicznym do 1.8T kosztuje ponad 2k)

Opinie o oryginale są różne. Na pewno nie ma co bawić się w te najtańsze zamienniki ale SWAG ponoć już dość dobrze wypada. Sprawa jest jeszcze taka że jest kilka szkół, i wiele osób, nawet doświadczeni mechanicy czy ASO dopuszcza te 2-3 sekundy "szurania" po dłuższym postoju (np. po nocy). I to na oryginale może sobie zaszurać. Problem jest gdy ten dźwięk nie zanika, a wręcz przeciwnie natężenie wzrasta.

 

Pojawia się tylko ten dźwięk na zimnym, po postoju dłuższym, po nocy? W czasie jazdy wycisza się czy coraz głośniej? Spadki mocy? Jakieś trzaski, zgrzyty w czasie jazdy?

Jak tylko 2-3s na zimnym to narazie bym to zostawił. Możesz pobawić się w wymianę oleju na coś z wyższej półki, i powoli sobie odkładać na nowy napinacz ale bez stresu. Poczekaj też na wypowiedzi innych, bardziej doświadczonych niż ja. W ogóle to podobnych tematów jest masa tutaj, poszukaj tylko, prześledź, przemyśl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
słyszalne to jest od ok. 2-3 tygodni. Co ciekawe tylko po nocy, bądź dłuższym postoju. Cichnie po 2-3 sekundach i silnik pracuje poprawnie. Nie wyczułem spadków mocy, ciśnienia nie sprawdzałem więc ciężko mi powiedzieć.. Obecnie jeżdżę na Shellu 5W30.

Właśnie tak jak wspomniałeś są różne szkoły i niektórzy uznają, że przez te 2-3 sekundy auto ma prawo "zagrać", ale jeśli tego wcześniej nie było to jednak mam małe wątpliwości.

A co do napinacza to na pewno jakiś dobry zamiennik w razie czego by wleciał, bo oryginał to zabija finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od obecnych temperatur. Gęstość oleju się zmieniła i pojawił się hałas. Po pierwsze sprawdź ciśnienie oleju, po drugie zmień olej ale na jaki to ja już nie doradzę bo sam mam mieszane odczucia i jestem w fazie testów.

Mógł zacząć "grać" bo po prostu się zestarzał, zużył. Założysz zamiennik i może "grać" bardziej niz obecny, ba- nawet oryginał może czasem zagrać tak jak wspominałem. Dopóki są to 2-3 sekundy to bym to zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lukasz9323 napisał:

Może od obecnych temperatur. Gęstość oleju się zmieniła i pojawił się hałas. Po pierwsze sprawdź ciśnienie oleju, po drugie zmień olej ale na jaki to ja już nie doradzę bo sam mam mieszane odczucia i jestem w fazie testów.

Mógł zacząć "grać" bo po prostu się zestarzał, zużył. Założysz zamiennik i może "grać" bardziej niz obecny, ba- nawet oryginał może czasem zagrać tak jak wspominałem. Dopóki są to 2-3 sekundy to bym to zostawił.

100% U mnie też delikatnie zagrzechocze, objaw mam ten już od 3 lat, oleje wymieniam regularnie co 11tyś kkm LM HIGH TECH Z tego co się naczytałem, z różnych źródeł, to w grę wchodzi tylko wymiana na oryginalny 2400zł. Zmierz ciśnienie oleju, może to smok zatkany.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szpakuziom napisał:

100% U mnie też delikatnie zagrzechocze, objaw mam ten już od 3 lat, oleje wymieniam regularnie co 11tyś kkm LM HIGH TECH Z tego co się naczytałem, z różnych źródeł, to w grę wchodzi tylko wymiana na oryginalny 2400zł. Zmierz ciśnienie oleju, może to smok zatkany.

Dlatego póki co lepiej sobie tym głowy nie zawracać ale pilnować tego. I profilaktycznie zmierzyć to ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...