Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DSMIC + FMIC 1.8t


WYSKUN

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem?

Wiem, że może to trochę Januszowe i śmieszne ale coś mi przyszło do głowy, może to głupie a może nie:D

Seryjnie siedział u mnie smic w 1.8t. Miałem opcje prawego ICka lub FMIC. Z racji że opcja FMIC + orurowanie + jakaś tam rzeźba to wpadł DSMIC.

A skoro juz siedzą dwa intercolerki to może dało by zrobić coś takiego jak na zdjęciu. Czyli wstawić niezadużego FMICa który będzie połączony z dual smicami. Bedzie znacznie taniej bo FMIC moze byc mniejszy i nie trzeba rezać zderzaka i tylko kilka rur do dual smiców. Hmmmm

Cel ma zostać osiągnięty czyli niższe temp w dolocie za znacznie mniejszą kasę niż duży FMIC + znacznie więcej rur

ff0bb9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe TDI tak mają seryjnie i tam to się sprawdza.  Pomysł moim zdaniem dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl w lato przy upalaniu nad natryskiem wody na fmica. Wystarczy pompka od spryskiwaczy, dodatkowy zbiorniczek tam gdzie masz miejsce + spryskiwacz mgiełkowy. Sterowane ręcznie lub prosty układ, który uruchomi pompkę na 0.5-1 sekundy co X sekund przy temp. w dolocie powyżej Y. Sam coś takiego planuje i już pomału działam do 2.7 Bit na fmicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bartez90 napisał:

A ile mocy ma byc w aucie czy juz jest? Bo moze dsmic to obrobi.

Narazie jest stage 1.

Za niedlugo wpada Hybryda k03 geremi wtryski 440 czyli jakies plus minus 250kuni.

Dobrego chlodzenia nigdy nie za wiele:) 

Chodzi o to poprostu czy juz ktos cos podobnego robil i czy sie da wogole

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy seryjnym turbo dsmic + fmic = większy lag, bo zwiększasz pojemność dolotu. Jeżeli planujesz wrzucić hybrydy to na lato dsmic+fmic jak najbardziej według mnie ma sens. Widziałem kiedyś takie projekty. Największą zaletą (wg mnie) tego rozwiązania, że nie ingerujesz w  aspekty wizualne przodu auta (nie tniessz zderzaka, brak wystających rur) oraz w aspekty bezpieczeństwa (podcinanie czy wyginanie belek zderzaka). O ile przy większej turbinie zwiększona pojemność dolotu dużo nie zmieni to przy seryjnej zwiększy się lag i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Makale napisał:

Przy seryjnym turbo dsmic + fmic = większy lag, bo zwiększasz pojemność dolotu. Jeżeli planujesz wrzucić hybrydy to na lato dsmic+fmic jak najbardziej według mnie ma sens. Widziałem kiedyś takie projekty. Największą zaletą (wg mnie) tego rozwiązania, że nie ingerujesz w  aspekty wizualne przodu auta (nie tniessz zderzaka, brak wystających rur) oraz w aspekty bezpieczeństwa (podcinanie czy wyginanie belek zderzaka). O ile przy większej turbinie zwiększona pojemność dolotu dużo nie zmieni to przy seryjnej zwiększy się lag i tyle.

Nic dodać nic ująć. Dokladnie moje przemyślenia są dość podobne.

Pytanko, jaką pojemnosc mają 2 smici? A jaką np fmic o wymiarach 550x180x65? Jak to sie oblicza wogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy takim układzie 140 była by wystarczająca, gdzieś było porównanie pojemności dual smic vs fmic, trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WYSKUN napisał:

Narazie jest stage 1.

Za niedlugo wpada Hybryda k03 geremi wtryski 440 czyli jakies plus minus 250kuni.

Dobrego chlodzenia nigdy nie za wiele:) 

Chodzi o to poprostu czy juz ktos cos podobnego robil i czy sie da wogole

 

 

Geremi robi na tych hybrydach 250-260km na dsmic i jest dobrze. Napisz do niego w tej sprawie to Ci pojaśni, ale jak z nim rozmiawiałem to mówił że przy tych mocach dsmic ogarnia.

Pojemność dsmic jest niewiele mniejsza niż fmic 180, a większa niż 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby było za chłodno niż za ciepło. Takie moje zdanie. Temp. w kolektorze ssącym ma znaczący wpływ na EGT, które potrafi narobić szkód w silniku.

Z drugiej strony 1.8t w porównaniu do 2.7bit ma 4 garnki które napędzają turbo, a nie 3 jak 2.7 + hybryda, więc akurat pojemność w tym wypadku możemy sobie darować. Po drugie pojemność zwiększa się także montując orurowanie i to też się bierze pod uwagę. Tutaj jak od smica do fmica i od fmica do smica jest kilka centymetrów to ja bym się nie zastanawiał to wkładał fmica. To jest moje zdanie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 02:24, Makale napisał:

Nowe TDI tak mają seryjnie i tam to się sprawdza.  Pomysł moim zdaniem dobry.

które ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nad tym zastanawiałem ;) Przygotuj się na rzeźbę i weź pod uwagę, że jak celujesz w wyższą moc to średnica orurowania przydałaby się większa. W tej chwili mam wydłubaną 230 na 63 choć wcześniej był dsmic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych ma IC wodny (w tym najmocniejszy 2.0 tdi), większe silniki mają DSMIC albo FMIC

Obejrzyj fabryczny IC w środku i pomyśl dlaczego został tak zrobiony, może zrozumiesz czemu Twój pomysł nie ma sensu. Jak już chcesz coś poprawić to może spryskiwacze na dsmic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego taki spryskiwaczy mgielkowy mógł  by sie nadac ? O ile może to obniżyć temperature ? 

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły spryskiwacz mgłowy latem całkiem sporo w necie masz masę testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 13:58, Łukasz13 napisał:

Myślę że przy takim układzie 140 była by wystarczająca, gdzieś było porównanie pojemności dual smic vs fmic, trzeba poszukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WYSKUN i co robiłeś coś w tym kierunku czy temat umarł? Akurat oglądałem naprawę rs3 2018 i tam chyba takie rozwiązanie jest co narysowałeś.

Screenshot_2019-09-29 [IV] Audi RS3 2018 Part VI układanka lego - YouTube.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby taki  140mm intercooler  włożył pomiędzy dsmic.  

Jak będę kiedyś może  wrzucać hybryde to pomyślę nad tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarcinL napisał:

i co robiłeś coś w tym kierunku czy temat umarł? Akurat oglądałem naprawę rs3 2018 i tam chyba takie rozwiązanie jest co narysowałeś.

litości człowieku... gdzie wy znajdujecie te głupie pomysły.

image.png

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...