Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korekty dlugoterminowe kanał 32


fenri95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ustawiając gaz korekty na kanale 32 miałemw okolicach 11% tankowałem ciągle na stacjach orlen teraz zatankowałem na takiej typowej przy markecie 1 zbiornik to korekty skoczyły na 20% ten lpg po prostu takiej jakości jest ? Zrobiłem na nim 340km to chyba się dlugoterminowe już pokryły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emejcz napisał:

Gaz do strojenia.

Kolego a nie popsuła mi efektu ta ostatnia stacja ? wcześniej było w okolicach 10% zostało auto zatankowane na stacji no name i zrobiło 350km i efekt taki ze na 32 kanale 21% mimo wszystko dodać mu wykresu ?

 

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz, gazem ale może masz jakąś nieszczelność i dlatego korekty się sypią. U mnie zimą wahania korekt, w zależności gdzie zatankuję, nie różnią się więcej jak 5% ale nie przekraczają też zakresu +/-5% w korekcie długoterminowej.

Ale gaz pewnie masz do dostrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm posprawdzam to raz jeszcze niby nie czuć gazu bardziej obstawiam na korekty trzeba podnieść wyżej wykres i obserwować dalej lepiej żeby było za bogato niż za ubogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fenri95 napisał:

niby nie czuć gazu bardziej

Nie o takie nieszczelności chodzi.

Skasuj błędy, pojeździj na pb i jeśli będziesz widział, że korekty mają prawidłowe wartości to na gazie ma być tak samo. Nie wiem co masz za instalację ale może wystarczy podnieść tylo kilka punktów, a nie od razu cały wykres. Mając podgląd na korekty w vagu powinieneś zrobić to dość poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzam tylko zastanawia mnie to że na innych stacjach było cudo 10% a zatankowałem na markecie pewnie tani szmelc i korekty poszły. Zaraz jak zatankowałem auto czuć że spadła moc i jak lepiej depnałem to migała kontrolka pewnie słaba prężność i pętli wtryski. Ale to moje podejrzenia bo nie miałem podglądu z lpg ;) dlatego sie zastanawiam czy ruszać mam prawie że końcówke tego szmelcu w butli zatankować na innej i sprawdzić korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fenri95 napisał:

Kolego a nie popsuła mi efektu ta ostatnia stacja ? wcześniej było w okolicach 10% zostało auto zatankowane na stacji no name i zrobiło 350km i efekt taki ze na 32 kanale 21% mimo wszystko dodać mu wykresu ?

 

10% to już była wartość która sugerowała, że trzeba podstroić. 
Wyzeruj korekty VAG'iem. Pojeździj na benzynie ze 100km i zobacz jakie się ustawią. Jak będą +/- 5% od zera to gaz do regulacji.

"Kontrolka" jak ty to nazywasz to pewnie check engine. Migał ci zapewne dlatego, że przekroczone zostały wartości graniczne korekt po których wywala błąd składu mieszanki.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Emejcz napisał:

"Kontrolka" jak ty to nazywasz to pewnie check engine. Migał ci zapewne dlatego, że przekroczone zostały wartości graniczne korekt po których wywala błąd składu mieszanki.

Nie chodziło mi o kontrolkę lpg przy wskaźniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja do sprawdzenia u mnie na Landi Renzo obecnie korekta -0.5% nigdy nie przekroczyła 1.5% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...