Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Soczewki Mini H1 bixenon.


rysuchom46

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Grzegorz.Mam pytanie , czy do lampy angielskiej A4 b6 można wcisnąć soczewwki Mini H1 i co nalezy przerobić w takiej lampie.Bardzo proszę , pomóż.Pozrawiam Ryszard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się cały projektor a nie sama soczewkę.  Wiec nie ma znaczenia ze lampa angielska. Tak samo potrzebny projektor i adapter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 09:16, rysuchom napisał:

czy do lampy angielskiej A4 b6 można wcisnąć soczewwki Mini H1 i co nalezy przerobić w takiej lampie.

Najlepiej kupić sobie oprawki H1, tak, żeby nie rzeźbić zbytnio w instalacji.

6cbe1f344072a36390580d75d99e.jpg

Dorobić sobie adapterek, ja z @MaTeo85 opracowaliśmy coś takiego do Mini H1 v8.0

51444095_231972644424100_449510796163022848_n.jpg

Albo kupić te na fasolkach: https://hidretrofit.pl/sklep/zestaw-adapterow-montazowych-soczewek/

Ogólnie taka zmiana na bihalogen najmniej odbiega od aspektów prawnych :P

Druga sprawa, żarówka H1 jest dużo tańsza od H7 (dobry komplet to zazwyczaj ok -50% ceny) , ale czy lepsza... tego nie wiem :P Może Grzesiek coś podpowie.

Światła mijania jakoś pewnie bez zmian, ale drogowe po użyciu obecnych + soczewka zdecydowanie więcej światła... 

No i cena - myślę, że w niecałych 200 zł się spokojnie zmieści z taką przeróbką... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jaka jest różnica między h7 a mini h1 biksenon, nie bardzo rozumiem. Mocniejszy strumień światła, coś w stylu zwykłego xenona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy światła drogowe masz realizowane z opuszczonej przesłony na soczewce + standardowe drogowe, siłą rzeczy więcej światła, lepiej oświetlona droga... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli świecą światła drogowe to nie oslepia innych kierowców? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie co to jest Bi-Xenon :P 

To jedna soczewka, która realizuje funkcje świateł mijania i drgowych, stąd to Bi w nazwie... mijania to mijania, drgowe to drogowe - zawsze oślepiały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrozumiałem ? Czyli wychodzi na to, że tak jak napisałeś, ta modyfikacja wpływa głównie na światła drogowe, nie znacznie na światła mijania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli mówimy tu o opcji Bi-halogen, to wtedy głównie drogowe lepiej świecą... ale możesz w to wsadzić żarnik czy LED H1 i wtedy poprawa mijania jest znaczna :P Ale bez sprysków/samopoziomu jets to nielegalne niestety i jeździsz na ryzyko stracenia dowodu przy kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rysuchom46 napisał:

Witam.Mam pytanie, czy montując Mini h1 należy również włożyc na dolne  śrubki mocujące te plastikowe ( u mnie białe) podkładki dystansowe?

Jak nie założysz to nie ustawisz świateł mijania względem drogowych h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gumki służą do zgrania świateł mijania z drogowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rysuchom46 napisał:

To oczywiste ale zakładać te podkładki czy nie?

Oczywiste że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...