Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stukanie


Pieter954

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i mam pewien problem co do mejej audiany, gdy odpalam ja po nocy stania w garażu słychać stukanie przy wcisnietym sprzęgle, gdy puszczam stukanie nie występuje, jak już się trochę rozgrzeje, wystarczy że przejdę kilometr stukanie ju nie występuje wcale. Natomiast gdy już przejade parę kilometrów słychać z zewnątrz jakby od strony przednich kul delikatne cykanie jakby metaliczne i występuje tylko na biegu jałowym gdy wcisne sprzęgło ustaje, dwumas z kompletnym sprzęgłem wymieniony 2 tys km temu, pacjent audi a 4 b 6 1,9 tdi, za odpowiedzi z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas nowy, używany, regenerowane? Takie objawy wskazują na Dwumas. Jaki powód wymiany Dwumasy ten sam problem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dwumas z luka wraz z kompletnym sprzęgłem, powód wcześniejszej wymiany był przez drgania przy zapalaniu i na biegu jałowym trochę nim telepalo i był problem z wrzuceniem głównie trzeciego biegu co jakiś czas, po wymianie to się uspokoiło ale pojawiło się właśnie to dziwne stukanie i cykanie, możliwe że dwumas znowu padł po tak krótkim czasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie powiedzieć że to Dwumas nie można tego wykluczyć. Kilka razy mi się zdazylo że nowy luk miał wadę fabryczna. po założeniu stukal. Niestety ale chyba będzie trzeba zrzucić skrzynie i patrzyc co się dzieje ponieważ problem pojawił się po wymianie. Zareklamuj do warsztatu w którym to robiłeś. Ciężko tez na odległość zdiagnozować bo są różne rodzaje stukow i może to być coś w silniku ale dźwięk zmienia się po wysprzegleniu wiec to sugeruje na sprzeglo ewentualnie błędny montaż docisku samonastawnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korde czyli jednak, tak też czułem, pojadę w poniedziałek na tą operacje ponownie, a czy może mieć z tym związek jakis bo zapomniałem o tym wspomnieć że po nocy w garażu jak go rano odpalam to tak przez sekundę bądź dwie słychać jakby jakieś chrobotanie i po chwili już pracuje normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy bo chrobotanie może też  dochodzić z silnika. Po wciśnięciu sprzęgła dźwięk sie zmienia ? Podjedź tam gdzie montowales i powiedz że coś jest nie tak żeby to sprawdzili. Oczywiście w ramach gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...