Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po postoju nie odpala...


Jaceqpro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie nie dawno zakupiłem ponownie Audi A4 B6 1,6 (ALZ) u sprzedającego auto pięknie pracowało a mi już po dwóch dniach odmówiło jazdy. Mianowicie Auto po dłuższym postoju ok 2-4 godz nie odpala kręci rozrusznikiem lecz brak jest jakiejkolwiek reakcji. Gdy zostawie go na noc rano zapali bez problemu. Kupiłem go 2 tygodnie temu wiec niewiele moge powiedziec o stanie technicznym.  VCDS nie pokazuje żadnych błędów, zmieniłem czujnik temperatury lecz niewiele to zmieniło. Akumulator i rozrusznik odpada skoro zapala po staniu przez całą noc na mrozie.

Myślałem jeszcze o czujniku położenia wału korbowego albo cewce zapłonowej albo uszczelka pod głowicą ? Może miał ktoś podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który czujnik temperatury wymieniłeś? Zobacz czy w VCDS pokazuje obroty silnika wtedy gdy próbujesz odpalić po tym godzinnym postoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma uszczelka pod głowicą do odpalania?

Jeszcze zainteresuj się czujnikiem wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź do wartości  spada napięcie na  aku przy rozruchu.

Miałem dawno temu podobny przypadek.  Okazało się, że akumulator do bani i przy starcie było 9,2V. Jak był zimny to palił, a jak postał ok.1-2h to nie chciał palić. Trzeba było odpinać kostkę przy czujniku temp. i wtedy odpalał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vertus69- Próbowałem odpinania kostki przy czujniku temp ale również nie odpala. Akumulator nawet jak kreci i się prawie konczy i go zostawie i przyjde za kilka godzin to odpali to nie wiem czy moze byc winny ale jutro sprawdze napiecie podczas odpalania.

k232 - To że może być winna uszczelka przeczytałem tu gdzieś na forum... przy temacie z ciężkim odpalaniem

Dzisiaj miałem tak że przyjechałem ze sklepu po ok 15 min jazdy i pod domem sam zgasł na parkingu na wolnych obrotach potem krecił i tak jakby łapał i gasł jakby za mało paliwa miał... może to pompka albo zapchany filtr ? po 1 godz odpalił normalnie

sitar - Wymieniłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej z tyłu silnika przy grodzi kabiny taki zielony 4 piny wtyczka jajko (już w sumie kupiłem 2 jeden Vernet drugi Febi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odpalasz i gaśnie to nie świeci Ci kontrolka od immobilizera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k232 napisał:

A jak odpalasz i gaśnie to nie świeci Ci kontrolka od immobilizera?

Nie świeci i nie mruga gaśnie po przekręceniu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr powietrza i paliwa kiedy zmieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy w VCds widzi te obroty silnika bo czujniki polozenia walu po nagrzaniu lubią wariować. Można to nawet trochę podgrzać opalarka jak auto będzie zimne i wtedy spróbować odpalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podszedł do tego nieco inaczej i sprawdził ciśnienie paliwa, a dokładniej- czy przypadkiem nie jest tak że wtryski są nieszczelne i zalewa cylindry po postoju. Wprawdzie coś takiego zdarza się raczej na lpg, ale objaw ten sam- problemy z odpaleniem po pewnym czasie postoju, a po jeszcze dłuższym, jak cylindry przeschną, już odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, vertus69 napisał:

Sprawdź do wartości  spada napięcie na  aku przy rozruchu.

Miałem dawno temu podobny przypadek.  Okazało się, że akumulator do bani i przy starcie było 9,2V. Jak był zimny to palił, a jak postał ok.1-2h to nie chciał palić. Trzeba było odpinać kostkę przy czujniku temp. i wtedy odpalał.

 

Sprawdziłem napięcie przy rozruchu spadło do 10,4V ale to przy włączonym trybie skandynawskim czyli rozruch na światłach.

Wojtek_lbn - Nastepnym krokiem bedzie sprawdzenie cisnienia paliwa

Sitar - jak usterka wystapi ponownie podepne VCDSa i napiszę czy pokazuje obroty silnika, opalarka nie za bardzo mam podejscie zeby podgrzac w tej chwili

k232 - Auto kupiłem 2 tygodnie temu wiec jeszcze nie zdazylem wymienic filtrów cały czas walczę z tą usterką bo strach gdziekolwiek pojechac

 

Nie dodałem że nie jest to regułą czasami po postoju zapala normalnie i jedzie czasami nie, a jak wspomniałem wczesniej wczoraj zgasł mi na wolnych obrotach i nie chciał zapalić ale załapywał tak jakby miał za mało paliwa. Dzieki wszystkim za rady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam czy pompka paliwa przy kazdoraowym prezekręceniu zapłonu powinna buczeć i nabijać ciśnienie ? U mnie przy pierwszym przekreceniu zabuczy chwile pozniej jak cofne kluczyk i znowu przekrece na zapłon to juz sie pompka nie odzywa. Tak samo jak zapalę i zgasze i znowu dam kluczyk na zapłon to jest cisza. Pompka załacza się dopiero w momencie gdy rozrusznik kręci silnikiem. Czy to tak powinno wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka się włącza wtedy gdy cofnie Ci się paliwo i ona ma za zadanie dobić paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolega podpiał mi komputer i pokazało kąt wyprzedzenia zapłonu na biegu jałowym w wartościach od - 8 do -12 powiedział że te wartości powinny oscylować w granicach 0, co odpowiada za kąt wyprzedzenia zapłonu w tym silniku czujnik stukowy czy czujnik położenia wału korbowego ? a może być przyczyną źle ustawiony rozrząd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZerOFXP napisał:

a szarpie casem podczas jazdy?

Nie szarpie, jedzie całkiem dobrze ma moc i przyspiesza w miare ok, silnik chodzi równo chociaz niektorzy twierdza ze na wolnych obrotach troche za mocno nim trzesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak jak opisujesz potem doszło szarpanie i raz odpalał a innym razem nie bez żadnej reguły. tak jakby chciał a nie mógł dopóki się nie śpieszyłem i piłowałem aż zapalil mi się dolot :) no i remont silnika ale to inna bajka. Po naprawie dalej problem ale okazał się nim byc czujnik położenia wałka rozrządu a przynajmniej po usunięciu awarii  na razie mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kilka osób już Ci o tym pisało i ja się dołączam - sprawdź czujnik położenia wału korbowego. Ja również miałem takie objawy że po nagrzaniu silnika gasł na wolnych obrotach. Wreszcie za którymś razem wywalił błąd ale najpierw usterka nie pokazywała się w pamięci sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po przerwie piszę co już zrobiłem, wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu okazało się że to nie on, ponieważ po odpaleniu i rozgrzaniu silnika poczekałem ok 10 min i już nie odpalił. Ostatnio miałem taką sytuację że jadąc samochodem przy wysokich obrotach nagle silnik zgasł i nie chciał zapalić dopóki nie ostygł. Podejrzenia moje wtedy padły na cewkę więc ją dzisiaj wymieniłem ale testy były zbyt krótkie żeby potwierdzić że pomogło :) Komputer oczywiscie nic nie pokazuje. Został mi jeszcze do wymiany czujnik położenia wału. Napiszcie proszę czy taki z oznaczeniem 050906433 bedzie odpowiedni do silnika ALZ ? widze ze pasuje on również do Audi 80 B4 1,8 i A4 B5 1,8...

Ponadto mam do was pytanie ponieważ podczas wymiany cewki zauważyłem, że jeden z przewodów podciśnienia jest scisniety trytką a w miejscu gdzie zasysa powietrze aż się spłaszczył od zasysania. Wrzucam fotkę może ktoś napisać w jakim celu ktoś mógł coś takiego zrobić ? i co to jest za przewód ? w króćcu od strony przepustnicy było w nim sporo czarnego syfu który przeczyściłem.

A prosze jeszcze o informacje gdzie jest umiejscowiony czujnik położenia wału w silniku ALZ.

Pozdrawiam i dzieki za informacje.

20190211_134446.jpg

20190211_134501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po tym wężu sprawdź bo może faktycznie to jego wina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...