Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rozrusznik za wcześnie zaczyna krecic


piotrekmw2

Rekomendowane odpowiedzi

witam

problem objawia się tym ze przy probie rozruchu  na zimnym silniku rozrusznik zaczyna kręcić w czasie   gdy kontrolka świec żarowych jeszcze świeci a silnik zapala dopiero po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych 

 co możne być przyczyna takich amonali ?

pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale na moje najpierw włącza się zapłon, dopiero po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych przekręca się kluczyk dalej aby go odpalić lub wciska przycisk do startu silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 12:18, piotrekmw2 napisał:

witam

problem objawia się tym ze przy probie rozruchu  na zimnym silniku rozrusznik zaczyna kręcić w czasie   gdy kontrolka świec żarowych jeszcze świeci a silnik zapala dopiero po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych 

 co możne być przyczyna takich amonali ?

pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi 

w jakiej temperaturze to się odbywa?  nawet w minusowych?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Langista napisał:

Ja tam się nie znam, ale na moje najpierw włącza się zapłon, dopiero po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych przekręca się kluczyk dalej aby go odpalić lub wciska przycisk do startu silnika..

Kiedyś może i tak było. W B8, teoretycznie, po wciśnięciu klucza, w niskich temperaturach, najpierw grzeje, a za chwilę odpala. Niestety teoretycznie, bo czasami nie zauważa że jest zimno i chechła od początku przez parę sekund. Też to mam u siebie i nie znalazłem rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w minusowych temperaturach tak jest ale zdarza się ze czasami zaczeka na rozgrzanie świec i dopiero wtedy zacznie kręcić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zdarzyło mi się żeby rozrusznik nie czekał na rozgrzanie świec.

Zobacz czy są jakieś błędy w ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze w chłodne dni i mrozy robię tak: włączam zapłon czekam aż się świecę nagrzeją następnie wciskam sprzęgło i jeszcze raz kluczyk wciskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraz ze spadkiem temp zwłoka jest większa tzn po wciśnięciu kluczyka czeka na rozgrzanie  świec i kręci - tak jest prawidłowo

dziwne że nie ma błędów z żadnego czujnika..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak powinno być ale w moim przypadku po 2s zaczyna kręcić a zapala dopiero po tym jak kontrolka od świec zgaśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak kolega wyżej napisał. Włóż klucz do stacyjki i nie wciskaj sprzęgła. Wciśnij klucz i wtedy auto uruchomi grzanie świec ale rozrusznik nie zakręci. Dopiero jak zgasnie kontrolka wciśnij sprzęgło i ponownie popchnij kluczyk w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć świece i sprawdź, może któraś nie dogrzewa (tylko przedmuchaj kompresorem gniazdo, tam jest sporo syfu)

Choć z drugiej strony byłby błąd na sterowniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź nie do mnie, ale ja świece mam nowe i nic to nie zmieniło. Wymieniłem też przekaźnik. To wygląda jakby jakiś, odpowiedzialny za to, czujnik źle odczytywał temperaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któtaś nie grzała poczułbys lekkie telepania zaraz po odpaleniu. Zanim odkrecisz albo najlepiej przy próbie odkrecenia urwiesz, podepnij wtyczke diagnostyczna. Zepsute swiece wywalalaja błedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...