Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skok temperatury przy ostrej jeździe


Maka_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Od miesiąca jestem posiadaczem Audi a4 b6 silnikiem 1.8 turbo bx w samochodzie nie mam instalacji gazowej. Zaraz po kupnie zrobiłem mały serwis czyli wymiana wszystkich płynów i filtrów, olejów oraz oczywiście rozrząd z pompą wody. Dzisiaj przyjeździe autostradą  chciałem zobaczyć jak szybko to auto się zbiera i praktycznie od dwójki aż do szóstki pałowałem go na wysokich obrotach. Gdy miałem około 220 na liczniku temperatura skoczyła na około 110 stopni a komputer wyrzucił komunikat że płyn chłodzący jest zbyt ciepły. Po kilku sekundach wskazówka wróciła na 90 stopni. Myślałem że to jakiś jednorazowy wybryk ale gdy wracałem znowu w próbowałem go rozpędzić do maksymalnej prędkości i ponownie temperatura skoczyła na 110 stopni i z wyświetlił się komunikat. Z temperaturą nie ma żadnych problemów no może trochę poza tym że się długo nagrzewa ale 90 stopni czy to w mieście czy na trasie stoi jak brzytwa. Czy to jest normalne dla takiego silnika czy coś jest nie tak z tą temperaturą?

Edytowane przez Maka_krk
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne. Jak długo Ci łapie 90stopni to może być problem z termostatem, do sprawdzenia też działanie wentylatora. Podepnij vaga może wyrzuci jakieś błędy. W vagach jest tak, że od 80 stopni pokazuje już 90 więc temp. na blacie, a ta w rzeczywistości to dwie różne rzeczy. Można podejrzewać jeszcze wadliwą pompę wody i uszczelkę pod głowicą.

 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechaników, podejrzewają tak samo jak Ty, że prawdopodobn8e termostat przy takich przyspieszeniach nie wyrabia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...