Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy moje sprzęgło się kończy?


Bukalovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Podczas jazdy zauważyłem, że na drugim biegu przy bucie w podłodze 2-3 na 10 razy powyżej 2500 obrotów, obroty zaczynają wzrastać a samochód nie przyśpiesza. Zastanawiałem się na początku czy czasem opony nie tracą przyczepności ale nie słyszałem najmniejszego pisku opon, więc moje przypuszczenia zeszły na sprzęgło. Dodam, że nie czułem żadnych dziwnych zapachów, a dzieje się to tylko i wyłącznie na drugim biegu, na reszcie pozostałych nie. Zrobiłem również test na postoju popuszczając sprzęgło na zaciągnietym ręcznym na wysokim biegu i za każdym razem auto zachowywalo się poprawnie czyli gasło. Sprzęgło siedzi tam naprawdopodobniej od fabryki. Czy mam się przygotowywać na to że sprzęglo zaczyna się kończyć? 

1.9 ahh 130km, '00

Dzięki z góry za pomoc?

Edytowane przez Bukalovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JawoR36 napisał:

Docisk + tarcza

Jakie są koszta wymiany i zakupu takiego kompletu? I czy jest możliwośc wymiamy tylko tego zestawu pomijając dwumasę?

Edytowane przez Bukalovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna ok 300zł

Zestaw https://allegro.pl/oferta/valeo-sprzeglo-docisk-vw-passat-b5-1-9-tdi-a4-b5-7683645265

Można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JawoR36 napisał:

Robocizna ok 300zł

Zestaw https://allegro.pl/oferta/valeo-sprzeglo-docisk-vw-passat-b5-1-9-tdi-a4-b5-7683645265

Można

Czyli powinno się zamknąc w granicach 800zł. Dzięki wielkie za pomoc ? I jeszcze jedno pytanie, czy mogę jeszcze pojeźdźcić na tym sprzęgle? Bo wydaje mi się, że nie jest jeszcze w tragicznym stanie.

Edytowane przez Bukalovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz jeździć, bo z tego co piszesz to tak dramatycznie jeszcze nie jest.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bukalovsky napisał:

Czyli powinno się zamknąc w granicach 800zł. Dzięki wielkie za pomoc ? I jeszcze jedno pytanie, czy mogę jeszcze pojeźdźcić na tym sprzęgle? Bo wydaje mi się, że nie jest jeszcze w tragicznym stanie.

Prawdopodobnie to już docisk nie daje rady, w sensie, że jest już zbyt zużyty i nie dociska odpowiednio mocno tarczy. Możesz jeździć

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...